Алкоголь краще заїдати, аніж запивати, а страви з баранини та свинини перенести з ночі на ранок. Напередодні Нового року Суспільне розпитало про поради та культуру споживання у наркологині та дієтологині.
Алкоголь краще не вживати з солодощами, радить наркологиня Оксана Мосійчук. Адже спиртне та солодощі конкурують в метаболізмі й потім алкоголь довше виводиться з організму
"Також не варто вживати газовану воду, запивати алкоголь газованою водою. Тому що бульбашки газу сприяють всмоктуванню алкоголю і тим швидше людина п'яніє", – каже наркологиня.
1 січня 2021-го, каже Оксана Мосійчук, Центр психічного здоров'я населення працюватиме у звичному режимі. Пацієнтів госпіталізовуватимуть лише в особливо гострих випадках.
На свята у Центр найчастіше потрапляють чоловіки. Здебільшого це безхатченки, самотні люди та молодь, яка не розрахувала норму алкоголю.
"Жінки потрапляють нечасто, але, враховуючи специфіку психіки жінок, то краще хай у витверезник попаде 10 чоловіків, аніж одна жінка. Жінки під дією алкоголю стають більш емоційними, вони стають плаксивішими", – додає спеціалістка.
Дієтологиня Марта Гончарова акцентує: напередодні зустрічі Нового року не можна голодувати.
"Протягом цілого дня ми снідаємо, обідаємо і, звичайно, вже готуємося до вечері. Бо коли ми цілий день нічого не їмо і готуємо свій шлунок, щоб на ніч наїстися і зразу всього, звичайно, це буде дуже шкідливо", – каже спеціалістка.
Після святкування самопочуття буде значно кращим, якщо на святковому столі будуть свіжі або тушковані салати, овочеві нарізки, а також домашні, непакетовані соки. Все це у нічний час організм перетравить без особливих проблем. А важчі смаколики Марта Гончарова радить відкласти на ранок.
Важкі салати з майонезом потрібно замінити на легші, з рослинною олією чи йогуртом. Не варто їсти вночі копчені чи сильно засмажені страви. Споживання картопляного пюре й інших страв з коренеплоду дієтологиня радить перенести на ранок 1-го січня.