Рівненській АЕС продовжили термін використання найстарішого енергоблоку

Рівненській АЕС продовжили термін використання найстарішого енергоблоку

Рівненській АЕС продовжили термін використання найстарішого енергоблоку
. сайт РАЕС

Рівненській атомній електростанції продовжили використання першого енергоблоку до 2030-го року. Рішення прийняла колегія Держатомрегулювання, – йдеться на сайті РАЕС. 22 грудня 1980-го енергоблок підключили до електромережі, з чого і розпочалась експлуатація рівненської "атомки".

Рівненській АЕС продовжили використання енергоблоку №1, який вперше запрацював сорок років тому. У листопаді 2020-го року на електростанції впродовж тижня перевіряли документацію та стан виконання заходів з безпеки цього енергоблоку, йдеться на сайті РАЕС.

У грудні колегія Держатомрегулювання вирішила, що енергоблок можна безпечно експлуатувати до 22 грудня 2030 року.

"Під час інспекції оцінили реальний стан обладнання на енергоблоці №1 РАЕС. Інформація, яка міститься в документах, що були подані до Держатомрегулювання, достовірна та відповідає дійсності. Головному інженеру електростанції передано відповідний акт, в якому відображено результати перевірки, позитивні практики, а також надано певні рекомендації", – цитує пресслужба "атомки" заступника директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок Валерія Бугая.

До 10 грудня фахівці РАЕС повинні були усунути недоліки. Загалом комісія не побачила обставин, які б перешкоджали надалі безпечно експлуатувати енергоблок, йдеться у повідомленні.

На енергоблоці виконують коригувальні, у тому числі останні три – "постфукусімські"11 березня 2011 року на АЕС "Фукусіма-Даічі", що в Японії, трапилась аварія з пошкодженням ядерного палива в активних зонах реакторних установок енергоблоків та в приреакторних басейнах витримки палива. Відтак Західноєвропейська асоціація органів регулювання ядерної безпеки, за участі українських експертів розробила технічні умови проведення "стрес-тестів". Завдяки яким цільова переоцінка запасів безпеки атомних станцій на АЕС "Фукусіма-Даічі", під час якої детально проаналізували екстремальні природні події та їх комбінації, які впливають на безпеку та можуть призвести до важкої аварії. заходи, уточнив під час онлайннаради з Держатомрегулювання головний інженер електростанції Павло Ковтонюк. У 2022 році планують також замінити некваліфіковане обладнання.

"Енергоблок №1 Рівненської АЕС можна безпечно експлуатувати в довгостроковий період з наступною переоцінкою безпеки через 10 років",зазначив Павло Ковтонюк.

Першому енергоблоку вже продовжували експлуатацію 10 грудня 2010 року.

Що відомо

  • Реактор енергоблоку №1 Рівненської АЕС успішно вивели на мінімальний контрольований рівень потужності 19 грудня 1980-го року. Через три дні, 22 грудня, енергоблок підключили до енергомережі.
  • 12 грудня 2020-го року о 01:43 в наслідок автоматичного захисту відключились турбіни від мережі першого енергоблоку. 13 грудня 2020-го року о 00:47 енергоблок відновив роботу на 53% номінальної потужності.
  • Середньодобова електрична потужність другого енергоблоку станом на 21 грудня – 423.5 МВт, першого – 230 МВт.
  • У травні 2020-го зупинили третій енергоблок Рівненської АЕС майже на три місяці через зменшення споживання електроенергії в період карантину. З листопада він на плановому ремонті.
  • У вересні четвертий енергоблок РАЕС зупинили на ремонт, що триватиме чотири місяці.
На початок