Перейти до основного змісту
Містяни обурюються щодо цільового призначення майже гектара землі серед міста на Рівненщині

Містяни обурюються щодо цільового призначення майже гектара землі серед міста на Рівненщині

Містяни обурюються щодо цільового призначення майже гектара землі у Дубні на Рівненщині. Ідеться про ділянку, яка розташована на вулиці Митрополита Шептицького в мікрорайоні ліцею №5. Згідно з поданими змінами до генплану, на цій території мав бути скверик з відпочинковою зоною. Так вирішили після громадських обговорень у 2021 році. Розробили на нього проєкт за кошти міського бюджету.

Проте через декілька тижнів депутати міськради проголосували за те, щоб на цій території виділити 14 земельних ділянок під індивідуальні забудови. Нині жодне з цих рішень не затверджене і з цього приводу відкрите кримінальне провадження.

У ситуації розбиралася кореспондентка Суспільного.

Представник ініціативної групи "Громадський простір 21 століття" архітектор Олег Супрун показав спірний гектар землі. Він знаходиться в Дубні біля храму Вознесіння Господнього УГКЦ. Також поруч — поліклініка, пологовий, ліцей та духовний центр. Чоловік розповів, що у 2020 році депутати підтримали пропозицію облаштувати тут скверик з відпочинковою зоною, а потім через декілька тижнів — передумали:

"Замовили проєктну документацію в Рівненській філії інституту "Діпромісто", оплатили з бюджету майже 50 тисяч гривень. І так сталося, що десь за тиждень-півтора до сесії група депутатів вирішила не затверджувати цей проєкт, а виділити на цьому місці земельні ділянки для вибраних. Чим порушили містобудівельне законодавство, всі норми — етичні і моральні".

Містяни обурюються щодо цільового призначення майже гектара землі серед міста на Рівненщині
Спірна земельна ділянка по вул. Митрополита Шептицького. Суспільне Рівне

Після цього ініціативна група зібрала майже три сотні підписів під зверненням, щоб депутати скасувати рішення щодо садибних забудов на місці майбутнього скверу.

"Депутати вперто не відміняли, не голосували і відписали на наше звернення, щоб ми судилися. Київський інститут Білоконя зараз постфактум хоче узаконити генпланом ці земельні ділянки", — додав Олег Супрун.

Містяни обурюються щодо цільового призначення майже гектара землі серед міста на Рівненщині
Громадські слухання в Дубенській міській раді. Перша на фото - архітекторка Марія Маслова. Суспільне Рівне

Днями у Дубенській міській раді відбулися громадські слухання, на яких обговорили проєкт змін до генплану міста. Його презентували представниці інституту проєктування міст "Діпромісто". На питання від дубенчан, чому земельні ділянки, де попередньо мали бути багатоквартирні будинки та місця для відпочинку й дозвілля, роздають під індивідуальні забудови, відповіли так:

"Якщо нам депутати, яких вибирають мешканці міста, кажуть, що нам треба шукати земельні ділянки для здійснення садибної житлової забудови, що в мешканців є така потреба і вони хочуть розбудовувати приватну власність, то, звичайно, ми не можемо зробити з Дубна Мангеттен, бо люди не захочуть жити в багатоквартирному житлі", — пояснила архітекторка ДП "Діпромісто" Марія Маслова.

Керівник міського Управління архітектури, містобудування, ЖКГ та земельних відносин Анатолій Омельянчук з цього приводу додав:

"У нас більше тисячі заяв на виділення земельних ділянок і ще невідомо, скільки їх буде. Тому я просив максимально зробити індивідуальне житлове будівництво у вільних зонах на території міста, щоб хоча б частково забезпечити тих людей, які кладуть своє життя на лінії зіткнення".

Містяни обурюються щодо цільового призначення майже гектара землі серед міста на Рівненщині
Громадські слухання в Дубенській мфській раді. Перший на фото - Антатолій Омельянчук. Суспільне Рівне

Із 2015 по 2021 роки міське управління архітектури, будівництва та земельних питань очолював Вадим Двигай. Під час телефонної розмови він зазначив, що надання дозволів на виготовлення проєктів землеустрою під індивідуальну житлову забудову суперечило діючій містобудівній документації.

"Тому в управлінні архітектури тоді підготували рішення про відмову у наданні дозволу у зв'язку з тими причинами, що на цій території передбачені зовсім інші об’єкти. Але депутати і на земельній комісії, і на сесії внесли пропозицію, щоб надати дозвіл і рішення були проголосовані. Ці заяви були не з переліку тих заяв, які надійшли раніше в так звану чергу", — прокоментував Вадим Двигай.

З його слів, зміни до проєкту детального планування території щодо облаштування скверика були розроблені та внесені, але не затверджені. Проєкти землеустрою під індивідуальну житлову забудову у зв'язку з війною також затвердити не встигли. Проте згідно з новими пропозиціями, які обговорювали на громадських слуханнях, на гектарі по вулиці Митрополита Шептицького планують передбачити садибні забудови. Як повідомила Суспільному працівниця управління архітектури Ольга Охримюк, остаточне рішення щодо внесення змін до містобудівної документації мають розглянути на сесії до кінця року.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня

Вибір редакції

На початок