У Рівненській обласній клінічній лікарні імені Ю. Семенюка вперше прооперували пацієнта з хворобою, яка ушкоджує серцевий м'яз міокард. Проконсультувати рівненських хірургів під час оперативного втручання приїхав представник Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова Костянтин Руденко. Таку операцію пацієнтам в обласній лікарні робитимуть безплатно.
Як відбувалося хірургічне втручання, бачило Суспільне.
41-річний Юрій упродовж року відчував біль у серці. Лікарі діагностували у нього гіпертрофічну кардіоміопатію. 15 листопада чоловіка прооперували у Рівненській обласній лікарні.
"З'явилася задишка, почало в грудях тиснути, колоти.Тиск почав збільшуватися. Відчуття такі трошки насторожливі, але віримо в Бога, віримо в нашу медицину, в хороших лікарів я думаю, що все буде добре. Проблеми вже десь, мабуть, більше року. Якось так потихеньку, не зверталися, а це звернулися до лікарів, сказали треба робити операцію", — розповів чоловік.
Таку операцію у медзакладі провели вперше. Оперувати чоловіка хірургам обласної лікарні допомагав заступник директора Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова Костянтин Руденко.
"Сьогоднішня наша подія в рамках всеукраїнського проєкту по запобіганню серцево-судинних раптових смертей. 22 регіональних центри вже були залучені до цього проєкту за останні сім років. Дана операція дозволить йому [ред. — чоловіку] жити нормально безпечне життя. Саме завдяки цій процедурі, цій операції ми, по-перше, забираємо скарги, які є у пацієнта. По-друге, ми виводимо і знижуємо зони ризику раптової смерті. Дуже важливо, що після оперативного втручання наш пацієнт буде жити повноцінним життям", — пояснив Костянтин Руденко.
Лікар-хірург Рівненської обласної лікарні Валерій Букарім зазначив:
"Раніше таких операцій в нас в лікарні не робили. Це унікальна операція, котра робиться тільки дуже високими спеціалістами. Не всі хірурги можуть зробити таку операцію. Це дуже складна операція. Я сподіваюся, що в нас все вийде і це не остання операція, а тільки наш початок".
Такі операції пацієнтам робитимуть безплатно, зауважив директор обласної лікарні Віктор Ткач.
"Ці операції проводяться за кошти НСЗУ. Їхня вартість дуже висока на сьогодні", — розповів директор лікарні.
Директор обласного департаменту охорони здоров'я Олег Вівсянник додав:
"Кожне врятоване життя — це проривний крок. А якщо це робиться високотехнологічними методами, й вони працюють у нашій області, то це для нас надзвичайно важливий крок у досягненні позитивних показників у роботі галузі охорони здоров'я".
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook