У Клевані побудували модульне містечко на території Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни. З 11 листопада у нього заселятимуть військових, які отримали поранення і проходять лікування у медзакладі.
Більше про особливості запровадження модульних містечок на Рівненщині дізнавались журналісти Суспільного.
42-річний Володимир Тимосевич у госпіталі лікується 4 місяці. Він розповів, що, на його думку, потреба у таких будинках велика.
"Зараз в такий час вже думаємо про таке доступне житло. Дуже приємно, що його зробили за дуже короткий термін. Найголовніше для мене — це вбиральня, тому що скрізь треба пристосовуватись, а тут все зроблено для людей з обмеженими можливостями. Вибухова травма, потрапили якраз у хребет і уламок лишився в хребті. Не можна діставати. Лікарі сказали, що не можна лізти туди", — поділився ветеран.
Як розповів керівник підприємства з виготовлення модульних будинків Станіслав Юрченко, житло розраховане на двох людей. У ньому враховані усі потреби осіб з інвалідністю:
"Санітарна кімната. Теж кімната зроблена повністю під інклюзію. Людина заїжджає на візку і окремо можна буде до унітазу, і також душова. Душова зроблена таким чином, щоб людина могла заїхати, пересісти сюди і тут приймати водні процедури".
Зі слів начальника обласного госпіталю ветеранів війни Андрія Бурачика, у будиночку є дві спальні, вітальня та ванна кімната. Приміщення оснащене автономним опаленням, пацієнтів заселятимуть сюди з членами родини.
"Це будуть пацієнти, які мобільні, які можуть переходити з відділення в будиночок для проживання, для початку. В подальшому ми плануємо, що це будуть пацієнти з наслідками важких черепномозкових та спінальних травм, щоб максимально звикати до домашніх умов", — пояснив посадовець.
Модульне містечко на території госпіталю звели в рамках спільного проєкту обласної адміністрації, облради та одного з операторів поштового зв'язку. Його вартість — понад 29 мільйонів гривень.
"Меморандум ми підписали ще на початку літа, і як бачите, що вже за шість місяців ми повністю збудували 10 модульних будинків. Це такий правильний приклад того, як має влада і бізнес кооперуватися. Оскільки, будиночки — це була їхня фінансова складова, а наша була благоустрій і оздоблення самої території", — зазначив начальник Рівненської обласної війсьової адміністрації Олександр Коваль.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook