У Рівному волонтери звернулись до кур'єрської служби, аби ті не приймали замовлення з доставки алкогольних напоїв у медзаклади. З їхніх слів, це пов'язано з тим, що поранені військові, будучи на лікуванні чи реабілітації, можуть зловживати спиртним напоями.
З такою проблемою зіштовхнулись у Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни. Там бійцям продавали алкоголь у крамниці, що межує з медзакладом.
Більше про це дізнавалося Суспільне.
Військовий Максим Вавринюк у серпні 2024 року проходив лікування у Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни. Тоді чоловік відзняв відео й таким чином збирав докази того, що у крамниці, поруч із медзакладом, пораненим військовим продають алкоголь.
"Я був свідком цих ситуацій, я бачив на власні очі. Це все було зафіксовано. Вони були попереджені дуже багато разів, щоб не продавати алкоголь хлопцям, які проходять реабілітацію чи лікуються. Це діяло на тиждень: коли ти їм говорив, керівництво медзакладу говорило, то минав тиждень і вони нишком починали продавати", — пояснив Максим Вавринюк.
Начальник обласного госпіталю ветеранів війни Андрій Бурачик зазначив:
"Був такий випадок, що наші пацієнти біля цього закладу випивали спиртні напої, і стався прикрий інцидент, коли у них силоміць забрали годинники, гаманці, документи. Нам, звичайно, довелось звернутись в поліцію. Слава Богу, поліція дуже швидко знайшла того, хто це зробив".
Зі слів Андрія Бурачика, адміністрація госпіталю зверталась до місцевої влади, аби ті заборонили продаж алкоголю поруч із медзакладом.
"Це заклади саме для лікування й реабілітації пацієнтів, тому алкоголь заборонено. Наполегливо просив би підприємців, які займаються роздрібною торгівлею, якщо їхні заклади знаходяться у безпосередній близькості до лікарень, щоб ні в якому разі не продавали спиртні напої військовим", — зазначив він.
Журналісти Суспільного навідалися у вищезгадану крамницю. Підприємиця Ірина зауважила, що алкоголь у магазині не продають з вересня.
"Маючи ліцензію, ми відмовилися від продажу того ж пива, яке ви можете побачити в магазині, бо нас цькують. Кожен тиждень нас приїжджають і цькують. Алкоголь був, але так, як ви пишете: "наливайка", "розливайка" — у нас ніхто тут ніколи не валявся", — зазначила підприємиця.
Речниця поліції в Рівненській області Марія Юстицька повідомила:
"За отриманою оперативною інформацією, поліцейські з'ясували, що підприємиця Клеванської тергромади, маючи ліцензію на продаж алкоголю, реалізовувала ще й товар з підробленими марками акцизного податку, що становить загрозу для життя і здоров'я людей. Під час санкціонованого обшуку було вилучено 215 пляшок із алкоголем, триває досудове розслідування".
Лікарка-психологиня обласного госпіталю ветеранів війни Катерина Романюк розповіла, що чимало ліків, які приймають пацієнти госпіталю не поєднуються з алкоголем:
"Вживання алкоголю є однією з основних проблем наших хлопців. Вони використовують такий деструктивний метод врегулювання свого психоемоційного стану. Багато препаратів, які приймають наші пацієнти, не поєднуються з алкоголем. І, відповідно, коли є якесь неконтрольоване вживання алкоголю або інших психоактивних речовин, то лікування, яке проводилось до того моменту, по факту, анульовується і "відкочується" назад".
Раніше Суспільне писало, що учора рівненські волонтери домовились з однією зі служб кур'єрської доставки, аби ті не возили алкоголь у лікарні, госпіталі та реабілітаційні центри.
"Багато людей замовляють у медичні заклади алкоголь. Бувають такі ситуації, що лікарі навіть не можуть зробити перев'язки, якщо вони не встигли до 10-ї до 11-ї. Далі вже хлопці випили зранку. Кажу як є, бо про цю проблему неодноразово чула від лікарів. Тому "GLOVO" пішли назустріч і вони не будуть возити алкоголь в медичні заклади. Далі ми сподіваємось на співпрацю з іншими службами доставки ", — сказала волонтерка Мар'яна Рева.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook