З 2027 року середня освіта в Україні стане профільною, десятикласники зможуть обирати між двома напрямами навчання - академічним і професійним, а 10-12 класи відокремлять, зокрема й фізично, від решти закладів.
Міністерство освіти і науки України розпочало роботу над навчальними програмами профільної середньої освіти. З десятого класу учні, які продовжать навчання в академічних ліцеях, також обиратимуть свій профіль.
Про це в ефірі проєкту “Тема тижня” розповіла заступниця директора департаменту освіти і науки Рівненської ОДА Марина Пашковська.
З десятого класу учні академічних та професійних ліцеїв вивчатимуть сім основних предметів: українську мову та літературу, англійську мову, математику, історію України, фізичну культуру та захист України. Решта предметів вивчатимуться на вибір. Кожен ліцей пропонуватиме учням щонайменше чотири профілі навчання.
"Ліцеї фізично відокремлять від гімназій, вони матимуть пансіони для проживання учнів. Зараз триває обговорення мережі академічних ліцеїв на Рівненщині", — зазначила Марина Пашковська.
План формування мережі повної загальної середньої освіти
У вересні депутати Рівненської обласної ради проголосували за план формування мережі повної загальної середньої освіти — перелік із 86 закладів, які в майбутньому можуть стати ліцеями академічного і професійного спрямування. До цього документу ще можуть бути внесені зміни.
Більше про те, як триває реформа старшої школи на Рівненщині можна дізнатися, переглянувши ефір “Теми тижня”.
Авторка: Ірина Киричук
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook