Перейти до основного змісту
"Штрафи на місці — нема на це права": поради юриста жителям Рівненщини при спілкуванні з ТЦК і поліцією

"Штрафи на місці — нема на це права": поради юриста жителям Рівненщини при спілкуванні з ТЦК і поліцією

ТЦК з поліцією
ТЦК з поліцією. Скриншот з відео Суспільного

Представники поліції і територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Рівненщини при спілкуванні з людьми на вулиці не мають права застосовувати фізичну силу, накладати штрафи на місці чи забирати особисті речі.

Про це в ефірі інформаційного проєкту Суспільного "Тема тижня" розповів керівник юридичної компанії Марко Коломоєць.

Працівники поліції, а також ТЦК та СП мають право перевіряти військово-облікові документи у людини. Якщо таких документів людина при собі немає — це вже є порушенням, роз'яснив юрист. Але інформацію про людину можуть переглянути у базі "Оберіг" — для цього слід надати паспорт громадянина України чи інші документи, які підтверджують особу.

Перевірити документи можуть будь-де, це може бути торговий центр чи автобусна зупинка. При цьому співробітники поліції можуть здійснити "примусовий виклик". Також людині можуть виписати повістку чи доставити її до територіального центру комплектування.

Процес спілкування варто знімати на телефон, аби потім мати можливість себе захистити, додав юрист. При цьому зазначив, що слід уникати зайвих провокацій.

"Застосовувати фізичну силу, накладати на вас штрафи на місці — немає на це права у працівників поліції і представників ТЦК та СП. В першу чергу, якщо до вас підходять представники ТЦК та СП, чи працівники поліції, чи якісь інші представники правоохоронних чи виконавчих органів нашої влади, то ви повинні бути впевнені, з ким ви спілкуєтеся. Якщо це представник правоохоронних структур, він повинен надати вам своє службове посвідчення. Якщо воно не відповідне, якщо його немає — з цими людьми немає про що спілкуватися", — зазначив Марко Коломоєць.

Якщо людина припускає, що працівники поліції щось порушують, їй слід звернутися до Державного бюро розслідувань зі спеціальною заявою про вчинення злочину, і надати відповідні докази. У випадку можливих порушень з боку представників ТЦК і СП людині для захисту своїх прав варто звернутися до поліції, Військової служби правопорядку, і також — до ДБР, пояснив юрист:

"Яка буде подальша реакція — це дуже риторичне та філософське питання, тому що ми знаємо те, що знаємо. Але механізм виглядає таким чином".

Забирати особисті речі представники ТЦК і СП права не мають, як і обмежувати людину в чомусь. За напад на них громадянам загрожує відповідальність, причому є окрема стаття Кримінального кодексу, в якій йдеться про загрозу життю і здоров'ю військовослужбовця, додав Марко Коломоєць.

Детальніше про новації у мобілізації, військовий облік, відстрочки та "економічне бронювання" — в ефірі проєкту "Тема тижня".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції

На початок