Поліція розслідує, чому в Рівному не відновлюють пільговий проїзд

Поліція розслідує, чому в Рівному не відновлюють пільговий проїзд

Поліція розслідує, чому в Рівному не відновлюють пільговий проїзд
. Суспільне Рівне

У Рівному поліція відкрила кримінальне провадження за фактом невиконання судового рішення, яке стосується пільгового проїзду. Йдеться про рішення міської комісії ТЕБ і НС, яким у період карантину скасували пільговий проїзд у транспорті. Учасник АТО Віктор Кошкін подав до суду і позов виграв. Проте, після цього нічого не змінилось.

Через невиконання судового рішення про відновлення пільгового проїзду в громадському транспорті Рівного на період карантину 28 листопада поліція розпочала розслідування. Про це Суспільному, яке розповідало раніше про цю тему, повідомив сам позивач.

Нагадаємо, рівнянин Віктор Кошкін подав позов і Рівненський окружний адмінсуд визнав цей пункт рішення комісії протиправним. Втім, місто судове рішення від 1 жовтня досі не виконало.

"Чоловік звернувся повторно у поліцію Рівненської області. За фактом невиконання судового рішення розпочали досудове розслідування за статтею 382 Кримінального кодексу України", – уточнила пресофіцерка Нацполіції області Марія Юстицька.

На першу свою заяву він отримав відмову, каже Віктор Кошкін, адже міська рада змінила номер протоколу про відміну пільгового проїзду, який він оскаржував. Чому місто не виконує рішення суду – учасник АТО не розуміє.

"Вчора (29 листопада-ред.) ще діяла та сама ситуація – пільговий проїзд як був заборонений, так і заборонений. Я давав свідчення, а до порушення кримінальної справи це як пояснення, допит – вже коли є уголовне діло. Тобто вони мене зараз мають передопитати. Не було поки нічого. Я, звісно, готовий", – коментує Віктор Кошкін.

Що відомо

  • З початком пандемії 26 березня міська комісія вирішила залучити автобуси та тролейбуси в режимі "спеціальні перевезення". Відтак, пільгові перевезення зовсім скасували. Керувались у рішенні постановою КМУ від 16.03.2020 року, якою було заборонено з 18 березня до 3 квітня 2020 всі регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів, повідомив начальник управління транспорту Ярослав Сахнюк.
  • Спершу пільговий проїзд відмінили взагалі, а потім повернули у певні години. Міська влада мотивувала це тим, аби люди з групи ризику мали менше мотивації перебувати у місцях скупчення людей та мали менше шансів інфікуватись коронавірусом.
  • Жодна з постанов Кабміну, що стосувалася карантинних заходів, не дозволяла скасовувати будь-які пільги – вважає адвокатка Тетяна Бідюк. Міськрада і, зокрема, комісія ТЕБ та НС, на її думку, перекрутили зміст поняття карантину і ввели обмеження там, де цього робити не можна було,
  • Виправданим позов Віктора Кошкіна вважають і в "Союзі перевізників України". Валентин Демчук зазначив, що діє те ж законодавство, що і до карантину. Тобто, перевізник зобов'язаний возити всі категорії пільговиків, визначені законом.
  • Новообраний мер Рівного Олександр Третяк зазначив, що у цій ситуації з позовом доведеться розбиратись.
На початок