У Рівненській обласній науковій бібліотеці відкрили курси вивчення української мови та літератури для дорослих. Зараз у групі — 16 переселенців. Вони приїхали з Донеччини, Луганщини та Харківщини.
Як відбувалося перше заняття, бачило Суспільне.
Курси з вивчення української мови та літератури відвідала 64-річна переселенка з Маріуполя Донецької області Ганна Драпей.
"В Маріуполі, я скажу точно, не спілкувалися українською мовою. Тому треба знати, а особливо — розмовляти. Ми переїхали сюди у грудні 2022 року. Розбомбили дві квартири. Одна в нас з чоловіком була, а другу ми донці купили — й ту розбомбили", — розповіла жінка.
Наталія Коваль переїхала в Рівне у 2019 році із Луганська. Вона почала вивчати українську мову три роки тому:
"Коли я приїхала сюди, то зовсім не розмовляла українською. Я була повністю впевнена в тому, що ніколи не зможу розмовляти українською. Вивчала з другого класу українську мову, читала, на слух розуміла, бо ми жили до 2014 року в Україні — й україномовне телебачення, і все. Але у нашому регіоні зовсім не розмовляли українською".
57-річна Олена Моргун — переселенка з Краматорська Донецької області. Вона зазначила, що українську мову вчила у школі, а вдома розмовляла російською.
"Приїхала в Рівне, почула, що тут така поширена мова, більшість розмовляють українською. Я вирішила доєднатись до уроків української мови, тому що, знаєте, я вже вільно розмовляю українською мовою, але хочу вдосконалити її, розширити свої знання, щоб вільно володіти і розмовляти", — додала відвідувачка мовного курсу.
Зі слів викладачки Віри Мельникової, заняття вона проводить раз в тиждень безплатно. Під час курсу навчає граматики, лексики, а також пунктуації.
"Також я буду вводити у світ української культури. Буду знайомити їх з видатними людьми України. Буду запрошувати письменників, своїх колег зі спілки письменників і журналістів. Я вважаю, що це шанс поліпшити свої знання", — зауважила Віра Мельникова.
Кураторка мовного курсу Олена Сисюк пояснила:
"Гурток розрахований на різні верстви населення. Це дорослі, але якщо будуть охочі, ми можемо навчати навіть дітей. Сподіваємось, що в майбутньому ми, можливо, розширимо періодичність занять, але це залежатиме від того, чи знайдемо ми ще одного викладача".
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook