У Рівному планують створити гідрологічний заказник. Як він покращить якість води в річці Устя

У Рівному планують створити гідрологічний заказник. Як він покращить якість води в річці Устя

Гідрологічний заказник у Рівному
Рівненські плавні. Колаж Суспільне Рівне / Фото: Оствиця

У Рівному планують створити гідрологічний заказник площею приблизно сто гектарів. На цій території заборонять будь-яке будівництво. Таким чином хочуть зберегти водну екосистему річки Устя. Над проєктом під назвою "Рівненські плавні" працюватиме парк історичної реконструкції "Городище Оствиця" та громадська організація "Екоклуб".

Керівник "Оствиці" Юрій Ойцюсь розповів Суспільному, яка мета створення гідрологічного заказника.

За його словами, гідрологічний заказник відіграє вагому роль у збереженні та захисті водних екосистем, джерел і самої річки Устя:

"Заказник є біологічним фільтром. За кордоном за такі речі платять мільйони, щоб створити біоплатоСпоруда, де відбувається процес, а це вже дала природа. Ми маємо просто зберегти цей процес. Він фільтрує велику кількість води, яка входить безпосередньо в озеро Басів Кут".

Наразі кандидат біологічних наук, доцент Національного університету водного господарства Віталій Володимирець працює над створенням наукового обґрунтування заказника. Юрій Ойцюсь зазначив, що завдяки проєкту якість води у річці Устя може покращитися:

"Чистка води — це все комплексно: очисні споруди мають запрацювати, які зараз не працюють, почистяться малі річки, щоб вони фільтрувались, не давали в озеро злив. З часом з'явиться чистка від водоростей і всякого бруду, що плаває, каналізації. Заказник — це лише один із напрямків у цьому плані".

"Рівненські плавні" — заплава річки Устя, який знаходяться на південному виході з міста. Якщо заказник "Рівненські плавні" створять, за словами Юрія Ойцюся, будь-яке будівництво в його межах заборонять. Заклади харчування, місця для паркування та інша обслуговуюча інфраструктура може бути розташована за межами заказника по периметру.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок