На Рівненщині дачний масив на території Олександрійської громади хочуть приєднати до села Нова Українка. З таким проханням до селищної ради звернувся голова правління садового товариства "Західний" Микола Гапончук.
Які зміни очікують на жителів дачного масиву та чи хочуть цього власники ділянок, дізналось Суспільне.
Чотири садових товариства "Західний", "Нетканщик", "Прогрес" та "Льонок", які розташовані на території Олександрійської громади, юридично не є частиною жодного з навколишніх сіл.
"Жителі садового товариства неодноразово зверталися до голів садового товариства з тим, щоб їх включили у межі населеного пункту. Розробка генерального плану села є в перспективі. Будуть громадські слухання, де кожен громадянин садового товариства має написати письмову згоду про те, має він якісь зауваження чи не має", — зазначила начальниця відділу земельних відносин Олександрійської громади Марія Ярошевич.
Що кажуть жителі дачного масиву
Житель дачного масиву Віталій Пашковський зазначив, що не знає яких змін очікувати після зміни статусу:
"Оскільки я житель міста Рівного, я не сильно у цьому розуміюся, що краще: дача чи щоб воно було селом. Бо у Рівному я однаково плачу, а тут, хто його знає, які переваги будуть".
Анна Крук, яка має ділянку на території дачного масиву, поділилася:
"Я не знаю, як краще. Думаю, що з людьми потрібно говорити, їм потрібно пояснювати. Це ж усе для людей робиться".
Позиція ініціатора приєднання
Звернувся до Олександрійської селищної ради з проханням приєднати дачний масив до Нової Українки голова правління садового товариства “Західний” Микола Гапончук.
Він зазначив, що у 2018 році представники правління проводили опитування серед жителів дач:
"Жителі прийняли рішення приєднатися до населеного пункту. Багато мешканців прописані на цих територіях, проживають там. Ми можемо увійти до меж населеного пункту Нова Українка згідно з генеральним планом, який зараз перебуває на стадії опрацювання. Це питання обговорила комісія на сесії. У лютому 2022 року прийняли рішення розпочати цей процес".
Також голова правління додав, що після приєднання до села жителі зможуть отримувати гроші з бюджету територіальної громади на розвиток інфраструктури:
"Сьогодні проводяться геодезичні роботи згідно з договором, а також здійснюються роботи з архітектури. Якщо тут буде спортивний майданчик, то він буде у генеральному плані. Якщо дитячий майданчик — то він також буде включений до цього плану. Але це передбачає ще два місяці законодавчого обговорення. Всі рішення будуть прийматися колегіально".
Що кажуть голови інших садових управлінь
Голови правлінь садових товариств "Льонок" та "Прогрес" повідомили, що дізналися про розробку генерального плану нещодавно. 8 серпня вони провели зустріч із головою Олександрійської територіальної громади.
"Нам повідомить керівництво Олександрії точну дату, коли відбудеться обговорення. Відповідно, ми повідомимо людей і будемо організовувати громадське слухання. Я думаю, кожен голова інформуватиме своє товариство", — зазначила голова правління садового товариства "Прогрес" Олена Сапухіна.
Голова правління садового товариства "Льонок" Жанна Голубєва зазначила, що рішення щодо приєднання прийматимуть самі люди:
"Люди цікавляться: «А що нам це принесе, якщо ми приєднаємося до меж села, або залишимося садовим товариством?». Наприкінці тижня ми оприлюднимо зібрану інформацію в рамках законодавства. Коли люди побачать цю інформацію, вони самі зможуть коментувати і вирішувати".
Позиція адвокатки
Адвокатка Ярослава Орловська пояснила, які права отримають власники дачних ділянок після приєднання до села:
"Вони матимуть набагато більше прав, як жителі села Нова Українка, ніж члени дачного кооперативу. Жителі дачного кооперативу обслуговують свої житлові потреби лише за рахунок внесків, а коли вони стануть частиною села, їхні потреби фінансуватимуться з сільського бюджету. Вивезення сміття, комунальні послуги — усім цим займатиметься територіальна громада".
Якщо жителі садових товариств підтримають приєднання та затвердять новий генеральний план, дачний масив зможе стати частиною села з 2025 року.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook