Упродовж двох років у Рівному волонтерки "Швейної роти" створюють адаптивний одяг для поранених військовослужбовців та вироби для бійців на фронт. Компанія працює не тільки в Україні, а й за кордоном. Загалом їм вдалося пошили 100 тисяч одиниць одягу.
Волонтерка та координаторка Тетяна Маркевич показала Суспільному цех, у якому працюють учасниці міжнародної благодійної ініціативи "Швейна рота":
"Ми шиємо для захисників на передову маскувальні сітки, а також піддупники, килимки-сидіння, москітні сітки від комарів і багато інших потрібних речей".
Заснували "Швейну роту" два роки тому волонтерки з Дніпра Марина Пальченко та Ксенія Самойлич. Нині вони мають представництва у різних містах України та світу. За час діяльності волонтери пошили понад 100 тисяч одиниць адаптивного одягу та 15 тисяч комплектів військової форми й екіпірування.
"Кібертруси — це наша розробка на липучках. "Кібер" — означає одяг для поранених, ми його так назвали. Зазвичай, по бокових швах його можна розкрити і одягнути. Вони потрібні для того, щоб можна було натягнути білизну чи штани на людину, у якої стоїть апарат зовнішньої фіксації", — зауважила координаторка "Швейної роти" Рівного Тетяна Маркевич.
Вона зазначила, що одяг для поранених бійців волонтери передають безплатно. Шиють речі, як для медзакладів області та Рівного, так і під індивідуальні замовлення родин військових. Вироби можна замовити за покликанням.
"В штани ми стараємось вставляти шнурівочки в пояс, щоб можна було відрегулювати розмір. Також ми шиємо футболки. Закуповуємо основи, розрізаємо їх по бічних швах і пришиваємо планочки, до яких кріпляться липучки. Потім пришиваємо шнурівку, яка потрібна для того, щоб людина могла самостійно одягнутися. Якщо одна рука не працює, то можна іншою рукою за цей шнурочок потягнути і підтягнути зі спини футболку наперед", — пояснила координаторка благодійної ініціативи.
Волонтерка "Швейної роти" Галина Онуфрієнко поділилася, що для одягу, який шиє вона кладе чай та смаколики:
"Обов'язково підписую розмір та хто виробляв цей виріб. Коли почала пакувати адаптивні футболки, я завжди робила це зі сльозами, бо там був напис на футболочці — "Ти вивезеш" і це дуже зворушливо".
Готові вироби передають через пошту або за допомогою волонтерів, які їдуть на фронт. У відповідь бійці записують відео з подякою.
Військові, для яких шили вироби розповіли, що завдяки маскувальним сіткам вони можуть заховати техніку, а завдяки москітним — захистити обличчя від комах.
Тетяна Маркевич додала, що "Швейна рота" потребує допомоги у тканині та грошах:
"Взагалі ми збираємо донати. У нас є спеціальні банки, завдяки яким ми збираємо кошти і закуповуємо тканину. Також нам потрібна допомога в шитті".
Зі слів координаторки благодійної ініціативи, також вони збирають солодощі та речі, які можна перешити в адаптивний одяг для військових. Готові вироби волонтерки передають на всі напрямки фронту.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook