Атака на енергооб'єкт Рівненщини: екоінспектори встановлюють руйнування та збитки довкіллю

Атака на енергооб'єкт Рівненщини: екоінспектори встановлюють руйнування та збитки довкіллю

Екоінспектори беруть проби ґрунту для дослідження
Екоінспектори беруть проби ґрунту для дослідження. Державна екологічна інспекція Поліського округу

На місці, де збили російський безпілотник, працюють екоінспектори. Вони документують факт руйнування та встановлюють суму збитків довкіллю. Російський Shahed атакував енергетичний об'єкт Рівненщини у ніч на 10 липня.

Про це повідомила у Facebook Державна екологічна інспекція Поліського округу.

Там зазначили, що фахівці виїхали на місце падіння збитого безпілотника, щоб зафіксувати наслідки російського обстрілу та відібрати проби ґрунтів.

"Після отримання результатів досліджень відібраних проб та надходження інформації про час тривалості пожежі, яка виникла внаслідок влучання, Інспекцією буде проведено розрахунок збитків, нанесених навколишньому природному середовищу", — йдеться у дописі.

Екоінспектори направлять результати дослідження в Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, правоохоронні органи.

Матеріали з сумою збитків мають внести до реєстру воєнних злочинів, вчинених Росією проти довкілля, повідомили в Держекоінспекції:

"Для формування механізму отримання репарацій з країни-агресора у рамках відкритих кримінальних проваджень за статтями 441 Ст. 441 “Екоцид” – масове знищення рослинного або тваринного світу, отруєння атмосфери або водних ресурсів, а також вчинення інших дій, що можуть спричинити екологічну катастрофу; караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років."Екоцид" та 438 Ст. 438 “Порушення законів та звичаїв війни”.1. Жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням, вигнання цивільного населення для примусових робіт, розграбування національних цінностей на окупованій території, застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом, інші порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також віддання наказу про вчинення таких дій; караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років.– "Порушення законів та звичаїв війни".

Що відомо про атаку на Рівненщину

Під час повітряної тривоги російський безпілотник атакував енергетичний об'єкт Рівненщини. Внаслідок цього були знеструмлені побутові та промислові споживачі, повідомили в Telegram Укренерго.

О 7:00 ранку енергоживлення усім споживачам повернули. Начальник ОВА Олександр Коваль зазначив, що загоряння локалізували, люди внаслідок удару поранень не зазнали.

Попри нічну дронову атаку на енергооб’єкти на заході України – графік відключень електроенергії має залишитись незмінним, повідомив зранку 10 липня повідомив голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький.

У ніч проти 10 липня сили протиповітряної оборони у восьми областях збили 14 із 20 "шахедів", якими військо РФ атакувало Україну, повідомили у Повітряних Силах ЗСУ.

До відбиття атаки залучалась винищувальна авіація, зенітні ракетні підрозділи Повітряних Сил, розрахунки мобільних вогневих груп Сил оборони України та підрозділи радіоелектронної боротьби.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок