"Повстанські ночі — 2024": як проходить перший етап проєкту на Рівненщині

"Повстанські ночі — 2024": як проходить перший етап проєкту на Рівненщині

"Повстанські ночі 20 червня 2024 року
"Повстанські ночі 20 червня 2024 року. Юрій Ткачук

Перший етап молодіжного історично-просвітницького проєкту "Повстанські ночі" стартував на Рівненщині 20 червня. Його учасниками є понад півсотні юнаків та дівчат з усіх регіонів України. Традиційний щорічний захід у 2024 році вперше матиме два етапи. Це зробили з нагоди 80-річчя найбільшого бою УПА, який відбувся в урочищі Гурби.

Про це Суспільному розповів керівник проєкту Юрій Ткачук.

За його словами, цьогоріч проєкт присвячений 80-річчю найбільшого бою УПА з НКВС під Гурбами. Перший етап буде проходити з 20 по 24 травня. Акцент вирішили зробити на першому заході для того, щоб молодь дізналася більше про історію бою та біографію командирів:

"Крім того, буде історично-пошукова робота. Будемо встановлювати на повстанських могилах інформаційні таблички. Також будуть екскурсії, щоб молодь могла побачити бойові місця", — додав керівник проєкту.

"Повстанські ночі 2024": як проходить перший етап проєкту на Рівненщині
"Повстанські ночі" 20 червня 2024 року. Юрій Ткачук

Юрій Ткачук зауважив, окрім історично-пошукової роботи будуть вільні гурткові заняття, які сприяють національно-патріотичному вихованню:

"Це буде стрілецький та історичний вишкіл, навчання із мінно-вибухової безпеки, змагання з пейнтболу, стрільби, першої медичної допомоги. Тобто все те, що допомагає молоді себе твердо почувати під час захисту своєї батьківщини".

"Повстанські ночі 2024": як проходить перший етап проєкту на Рівненщині
Діти на вишколі "Повстанських ночей". Юрій Ткачук

"Повстанські ночі 2024": як проходить перший етап проєкту на Рівненщині
Пейнтбол на "Повстанські ночі" 20 червня 2024 року. Юрій Ткачук

Керівник проєкту розповів, що учасниками "Повстанських ночей" є молодь з майже усіх областей України. У 2024 році до проєкту долучилися понад 60 учасників. Здебільшого — це з Кропивницького, Києва, Херсону, Рівненської, Волинської, Хмельницької та Волинської областей.

Чоловік пояснив, що другий етап проєкту відбудеться у серпні на річці Случ та також буде тривати чотири дні. Як і в попередні роки відбудеться сплав, також проведуть автомобільні й піші подорожі та розвідку:

"В цьому році цікаве те, що ми запросили військових, які зараз або в відпустці або демобілізовані. Тому що ми хочемо провести історичну паралель між тим, яка була мотивація в повстанців в середині ХХ століття. Це така родзинка цього проєкту. Ветеранів будемо запрошувати й на другий етап".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок