Психоемоційне відновлення за допомогою коней. На Рівненщині хочуть створити центр іповенції

Психоемоційне відновлення за допомогою коней. На Рівненщині хочуть створити центр іповенції

Коні ГО "Кентавр ЮЕЙ
Коні ГО "Кентавр ЮЕЙ. Facebook ГО "Кентавр ЮЕЙ"

На Рівненщині планують відкрити Центр психоемоційного відновлення громадян за допомогою коней. Цей проєкт втілять на базі шелтеру для коней, евакуйованих з зон бойових дій. Його організувала ГО "Кентавр ЮЕЙ" в Дубенському районі з червня 2023 року.

Про це Суспільному розповіла керівниця ГО "Кентавр ЮЕЙ" Катерина Степанова.

За її словами, проєкт хочуть заснувати на базі шелтеру, який відкрили у червні 2023 року у Дубенському районі в селі Судобичі. Там вони прийняли 18 коней з окупованих територій:

"В першу чергу в нас у пріоритеті завжди була допомога коням. Як то кажуть: «Ми працюємо як коні, щоб коні жили як люди», — це наш такий девіз. Ми так подумали, що в такі часи у нас є такий ресурс і не тільки люди повинні допомагати тваринам, а ми цими тваринами можемо зараз допомогти суспільству".

На Рівненщині планують відкрити центр іповенції
Діти біля коней ГО "Кентавр ЮЕЙ". Facebook ГО "Кентавр ЮЕЙ"

Катерина Степанова пояснила, що проєкт спрямований на реабілітацію психоемоційного стану через контакт з конем, яке називається іповенція. Вона зауважила, що така практика зараз має попит серед людей:

"Коні — це насправді потужний антидепресант. Потрібно лише спробувати — це такі емоції. Вони завжди виводять людей з важких емоційних та депресивних станів. Кожна людина має стрес і потребує психоемоційного відновлення та профілактики вигорання".

На Рівненщині планують відкрити центр іповенції
Коні ГО "Кентавр ЮЕЙ". Facebook ГО "Кентавр ЮЕЙ"

Для реалізації проєкту організація готова співпрацювати з психологами, щоб вони могли зрозуміти стан людини й визначити, яку програму ліпше підібрати для неї.

"Для когось це може бути заняття верхи, для когось — це звичайне спілкування з конем — ти можеш його торкатися, годувати, водити. Як окремий вид психологічного відновлення, ми можемо зробити день на релаксі — коли ми з кіньми виїжджаємо, наприклад, на ставок та проводимо день в єднанні з природою: шашлик, купання з кіньми, фотосесії. Це робиться для того, щоб людина могла просто кайфанути і від цього теж буде позитивний ефект. Я думаю що різні програми можна коригувати залежно від стану людини", — розповіла керівниця.

На іповенцію можуть приходити люди різного віку. Також Катерина Степанова наголосила, що хоче спонукати людей до громадських ініціатив:

"Зараз всі люди в такому стані, що бояться робити якісь проєкти, тому що завтра бомба прилетить і потрібно тікати. Ми хочемо таким чином до цієї громадської, соціально-корисної та економічної дільності підштовхнути людей, які будуть до нас приходити".

Зі слів керівниці, здебільшого послуги центру будуть надаватися безкоштовно для тих хто цього потребує. Наразі організація збирає гроші для реалізації проєкту. У вересні планують провести перші заняття з іповенції.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок