Доставлятимуть ліки у села: де працюватиме друга мобільна аптека на Рівненщині

Доставлятимуть ліки у села: де працюватиме друга мобільна аптека на Рівненщині

У Рівному презентували другу в регіоні мобільну аптеку, яка доставлятиме ліки до 44 віддалених сіл області. В автомобілі встановлений Starlink для безперебійного доступу до інтернету, також є холодильники, щоб безпечно зберігати ліки.

Як працюватиме аптека на колесах у Вараському районі — бачило Суспільне.

Мобільна аптека з 20 червня буде доставляти ліки до сіл Зарічненської та Локницької громад. Окрім препаратів, продаватимуть медичні вироби та засоби гігієни.

"Мій перший робочий день відбудеться завтра. Щодня ми будемо виїжджати в села, працюватиму з колегою. Перший наш пункт — Зарічне. У нас на щодень розписаний графік, де будемо зупинятися, на скільки годин. Все по плану", — поділилася фармацевтка Олена Клімович.

Фармацевти мобільної аптеки
Фармацевти мобільної аптеки. Суспільне Рівне

Фармацевти мобільної аптеки
Фармацевти мобільної аптеки. Суспільне Рівне

Жителі отримуватимуть інформацію щодо графіка мобільної аптеки від сімейного лікаря або місцевої влади. Зарічненська територіальна громада налічує 31 населений пункт.

"Вони один від одного далеко розкидані географічно. Для населення вкрай тяжко добиратись, щоб придбати необхідні медикаменти. Приблизно раз на тиждень мобільна аптека буде заїжджати в кожен населений пункт", — розповів голова селищної тергромади Богдан Квачук.

Голова Зарічненської селищної територіальної громади
Голова Зарічненської селищної територіальної громади. Суспільне Рівне

Автомобіль для доставки ліків придбали за гроші однієї з аптечних мереж. Це друга мобільна аптека, яка працюватиме на Рівненщині.

“Це наш перший мобільний аптечний пункт. Він оснащений усіма базовими речами для того, щоб продавати ліки згідно з чинним законодавством України. Тут є всі засоби для температурного режиму, також він оснащений мобільним інтернетом Starlink", — зазначив виконавчий директор мережі аптек Тарас Коляда.

Виконавчий директор мережі аптек Тарас Коляда
Виконавчий директор мережі аптек Тарас Коляда. Суспільне Рівне

У мобільній аптеці можна отримати препарати за державною програмою "Доступні ліки", зазначив директор обласного департаменту охорони здоров'я Олег Вівсянник:

"Тобто по багатьох напрямах захворювань держава відшкодовує пацієнтам ліки, які виписуються за електронним рецептом сімейного лікаря. Нам потрібно ці ліки відвезти до віддаленого населеного пункту, де немає аптечного закладу. Необхідно багато таких мобільних пунктів. У нас понад 750 населених пунктів, які не мають аптек".

Директор обласного департаменту охорони здоров'я Олег Вівсянник
Директор обласного департаменту охорони здоров'я Олег Вівсянник. Суспільне Рівне

Мобільна аптека
Мобільна аптека. Суспільне Рівне

Як повідомляють на сайті ОДА, перша мобільна аптека минулого тижня працювала у восьми селах Привільненської, Ярославицької та Бокіймівської громад Дубенського району. Ще два автомобілі для доставки ліків незабаром передадуть у села Радивилівської та Зарічненської громад.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок