Параканоїсти з Рівного вибороли два золота на чемпіонаті Європи

чемпіонат Європи, параканое, перемога, спорт
Переможці чемпіонату Європи з параканое. Колаж Суспільне Рівне/Рівненський регіональний центр "Інваспорт"

Заслужені майстри спорту України Наталія Лагутенко та Микола Синюк із Рівного здобули перемогу на чемпіонаті Європи з параканое. Він тривав із 13 по 16 червня в угорському місті Сегед.

Про це повідомили на сторінці Рівненського регіонального центру "Інваспорт".

13-16 червня в угорському місті Сегед тривав чемпіонат Європи з параканое серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату. До складу збірної України від Рівного виступило двоє спортсменів регіонального центру "Інваспорт", які вибороли по золоту.

Наталія Лагутенко здобула перемогу у фінальному заїзді на дистанції 200 м у класі човнів VL3. Спортсменка на 0.767 секунди випередила суперницю з Іспанії, яка фінішувала другою. У 2023 році Наталія теж стала переможницею на чемпіонаті Європи.

Параканоїсти з Рівненщини вибороли два золота на чемпіонаті Європи
Переможці чемпіонату Європи з параканое. Рівненський регіональний центр "Інвасторт"

У неділю, 16 червня, у фінальному заїзді на дистанції 200 метрів у класі човнів KL2 найвищу нагороду здобув Микола Синюк.

"Враження від перемоги лише позитивні. Минулого року я був срібним призером чемпіонату Європи, а цього разу — переміг, тому дуже радий. Заїзд був напружений, суперника з Італії випередив лише на 0,734 секунди", — поділився враженнями Микола Синюк.

Переможці чемпіонатц Європи з параканое. Рівненський регіональний центр "Інвасторт"

Як розповів Микола, за десять років у цьому спорті, вдалося здобути чимало медалей на європейських та світових чемпіонатах. Зазначив, що навіть важко підрахувати.

"Тепер готуємося до літніх Паралімпійських ігор — 2024, які відбудуться в Парижі. У періоди між зборами тренуємося у Рівному. Коли є виклик на збір, то їдемо в Дніпро або за кордон. У зв'язку з війною, часто їздимо на збори за кордон", — додав спортсмен.

Обох спортсменів у Рівному тренує майстер спорту міжнародного класу, керівник обласної школи вищої спортивної майстерності — Леонід Камлочук.

Загалом, за інформацією Федерації каное України, паралімпійську збірну представили шість параканоїстів під керівництвом головного тренера В'ячеслава Загреби.