Евакуаційні потяги з Донеччини: скількох переселенців прийняла Рівненщина

Евакуаційні потяги з Донеччини: скількох переселенців прийняла Рівненщина

Евакуація людей з Донеччини на Рівненщину 4 червня 2024 року
Евакуація людей з Донеччини на Рівненщину 4 червня 2024 року. Facebook Олександра Коваля

Понад 200 жителів Донеччини, які прибули евакуаційними потягами, прийняла Рівненщина з березня 2024 року. Остання, шоста, евакуація відбулася 4 червня. Офіційно в області зареєстрували понад 90 тисяч переселенців з початку повномасштабного вторгнення.

Про це 5 червня на онлайн-брифінгу розповіла заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська.

За її даними, упродовж березня-червня область прихистила понад 200 переселенців, які прибули евакуаційними потягами з Донеччини:

"Перший потяг у червні приймали Дубенська та Вербська тергромади. На сьогодні Рівненщина прийняла шість потягів. В останньому була найменша кількість — 20 людей, серед яких були діти, люди з інвалідністю та похилого віку".

Шостий евакуаційний потяг 4 червня 2024 року
Шостий евакуаційний потяг 4 червня 2024 року. Facebook Олександра Коваля

Людмила Шатковська зазначила, що різні громади області офіційно прийняли понад 90 тисяч переселенців з початку повномасштабного вторгнення:

"Наступний потяг прибуде 12 червня, прийматиме Рівненський район. Ми наперед знаємо, в яку тергромаду і в яке помешкання будемо заселяти. Станом на сьогодні, ВПО або орендують помешкання, якщо мають таку можливість, або розселяються в місця компактного проживання. Там проживають люди групами. Це, як правило, садочки, які не використовуються за призначенням, школи, фельдшерсько-акушерські пункти та приватні сектори. Також люди пропонують свої помешкання для проживання ВПО".

Евакуйованим переселенцям на вокзалі надають медичну та психологічну допомогу, а також грошові виплати.

"Тоді, коли прибуває потяг, розгортається приймальний пункт на залізничному вокзалі. Там є і медичні бригади, громадські організації, які надають свою допомогу, зокрема психологічний супровід. Коли потяг їде до нас, ми визначаємо перелік осіб, які їдуть, їхні категорії. Якщо це маломобільні групи населення — підшуковуємо їм житло, яке буде відповідати їхнім потребам", — зазначила заступниця начальника головного управління Національної соціальної сервісної служби в області Інна Бойко.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок