Прокуратура через суд вимагає повернути державі землі Нобельського нацпарку на Рівненщині

Прокуратура через суд вимагає повернути державі землі Нобельського нацпарку на Рівненщині

Прокуратура подала позов до суду, щоб повернути понад 170 гектарів землі на півночі Рівненщини у державну власність. Ця територія входить до Нобельського національного природного парку, її вартість — майже 4 млрд грн.

Спеціалізована екологічна прокуратура звернулася до Господарського суду Рівненської області, щоб повернути у державну власність землі природно-заповідного фонду площею понад 170 га.

"Це, приміром, як п'ять парків імені Тараса Шевченка у Рівному. На території національного природного парку "Нобельський" розташована земельна ділянка, яка всупереч вимогам законодавства передана у комунальну власність на підставі наказу Головного управління Держгеокадастру в області. Тож аби вберегти землю від протиправного господарювання, прокуратура подала позов із вимогою повернути цю ділянку державі", — зазначила речниця прокуратури в області Оксана Жужельська.

Директор Нобельського парку розповів Суспільному, що йдеться про землі на кордоні з Білоруссю біля села Комори Зарічненської громади:

"Ця земля розташована на території парку. Прокуратура судиться з Держгеокадастром та Зарічненською тергромадою. У нас є позовна заява, ми виступаємо як третя сторона. Коли створювалися ТГ у 2020 році, Держгеокадастр передав цю територію парку в комунальну власність, тоді вони до кінця не розібралися із законодавством. Згідно із законом, землі парку мають бути у державній власності. Це така законодавча формальність. Територія оберігалася адміністрацією парку, службою охорони. Ці землі не використовувалися: вони заболочені, там є вода, росте очерет та лоза".

Ділянка, яку через суд прокуратура хоче повернути у державну власність, має статус земель природно-заповідного фонду загальнодержавного значення. Її вартість становить понад 3,8 млрд грн. Господарський суд Рівненської області відкрив провадження у цій справі.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок