У центрі Рівного руйнується балкон. Хто його має ремонтувати

У центрі Рівного руйнується балкон. Хто його має ремонтувати

У центрі Рівного, на вулиці 16 липня, руйнується балкон. Як пояснив директор міського департаменту інфраструктури та благоустрою Руслан Гудима, власник квартири зобов'язаний його відремонтувати своїм коштом. Міська влада не має права ремонтувати нерухомість, яка є приватизованою. Власник квартири з цим не погоджується і стверджує, що балкон йому не належить.

Суспільне побувало на місце події та поспілкувалося з мешканцями будинку.

Двірниця рівненського ШЕУ Тетяна розповіла, що уламки бетону впали на тротуар 15 травня на вулиці 16 липня:

"Два відра брил винесла на проїжджу частину — хлопці забирали. Що я можу сказати? Летить на голову".

У центрі Рівного руйнується балкон. Хто його має ремонтувати
Балкон на 16 липня. Суспільне Рівне

Рівнянка Галина Харчук йшла вулицею 16 липня тоді, коли працівниця рівненського ШЕУ прибирала з тротуару брили:

"Я йшла під балконом, а вона каже: «Люди не йдіть» і мете. Я підіймаю голову і дійсно бачу, що брили відпали".

За словами мешканця будинку Вадима, сусіди неодноразово зверталися до власника, щоб той відремонтував балкон:

"Повинен хтось зайнятися цим балконом. Ми, як сусіди, можемо зібратися і про це поговорити. Господар від своєї власності теж не має відмовлятися, я так думаю".

У центрі Рівного руйнується балкон. Хто його має ремонтувати
Балкон на вулиці 16 липня. Суспільне Рівне

Власник квартири з Суспільним поспілкуватися не захотів. Лише сказав, що балкон йому не належить, бо не врахований у площі його житла. З цим не погоджується директор міського департаменту інфраструктури та благоустрою Руслан Гудима, який розповів, що балкон є частиною квартири і власник відповідає за його стан.

"Є паспорт будівлі, є паспорт майна. Якщо це не його балкон, то чий? Балкон індивідуально виведений під його квартиру й ніхто, крім нього, балконом користуватися не може. Місто, своєю чергою, робить все, що йому є не заборонене законом, а саме, звертається до особи про проведення в належний стан майна. Якщо особа ігнорує і не розуміє ступінь своєї відповідальності перед містом, то це доволі прикро. Огородження стрічкою не являється формою розв'язання питання. Вирішення проблеми — це ремонт даного балкону", — повідомив він.

У центрі Рівного руйнується балкон. Хто його має ремонтувати
Балкон у Рівному на вулиці 16 липня. Суспільне Рівне

Адвокатка Ірина Пашкевич пояснила, якщо балкон чи його частина впаде на людину, то власник квартири може понести адміністративну або кримінальну відповідальність:

"Все залежить від того чи будинок, і, зокрема, квартира, яка знаходиться в тому будинку перебуває у комунальній чи приватній власності. Якщо у приватній, то в такому випадку всю відповідальність за аварійність у тому числі якихось частин складових квартири, наприклад, підвалу або балкону, несуть безпосередньо власники цих квартир. Є два варіанти розв'язання цієї ситуації — це масові колективні звернення сусідів. Інший варіант — це звернення мешканців будинку, окрім власників квартири, до суду з позовом про зобов'язання вчинити певні дії".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок