Як залишитися з інтернетом під час відключень світла. Пояснює експерт

Як залишитися з інтернетом під час відключень світла. Пояснює експерт

Через російські атаки по українській інфраструктурі в енергетичній системі виник значний дефіцит. Внаслідок цього почали відключати світло у побутових та промислових споживачів, разом з ним зникає й мережа.

Як залишитися з інтернетом та зв'язком під час відключень світла в етері "Суспільне.Студія", розповів експерт з питань цифрової безпеки платформи Nadiyno Павло Бєлоусов.

"За 2023 рік адаптувалися й інтернет-провайдери й люди. Зрозуміли, як це все працює. Є інтернет-провайдери, які на будинках, де їхні користувачі, встановили додаткове живлення — акумулятори, які заряджаються, поки є світло, а під час відключення є інтернет. Є провайдери, які працюють трошки з оптоволокномОптичне волокно – це кабель, який переважно складається зі скловолокна та елементів, які екранують і захищають дроти передачі. Як випливає з назви, оптичне волокно – це провідник, який дозволяє передавати дані за допомогою світлових хвиль. Адаптація передачі до швидкості світла дозволяє передавати інформацію з величезною швидкістю., тобто не зі звичайним дротом, а таким кабелем, по якому йде світло. Там інтернет може працювати три доби й більше", — зазначив Павло Бєлоусов.

За його словами, варто звернутися до провайдера і запитати, як можна забезпечити себе інтернетом:

"Можливо, буде достатньо під'єднати роутер до павербанка чи до зарядної станції. Варто попросити провайдера про встановлення додаткового акумулятора, який буде живити обладнання, яке йде на весь будинок. Якщо хтось з сусідів зробив собі Wi-Fi, то можна домовитися за створення гостьової мережі, щоб інші теж могли цим користуватися".

Він додав, що якщо немає такої можливості, то є карта, на якій є магазини та поштові відділення, які діляться своїм інтернетом.

Павло Бєлоусов повідомив, що не всі провайдери підготувалися до відключень, однак мобільні оператори встановили додаткове живлення:

"Якщо будуть дуже тривалі відключення або проміжки між відключенням будуть коротенькі, то ці батареї можуть не встигнути зарядитися. Наразі я не чув, що є сильні проблеми, щоб не працював мобільний зв'язок. В Україні ще торік підготувались до цього і запустили національний роумінг, коли ти можеш перемикатися між операторами. Це ніяк не впливає на тарифікацію. Тому треба просто в налаштуваннях свого смартфона прибрати галочку з автоматичного пошуку мережі й спробувати вручну обрати оператора. Так, швидкість може бути гіршою, але мінімальний зв'язок буде".

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок