Понад 300 генераторів зібрали на Рівненщині за три дні кампанії "Подаруй світло Харкову"

Понад 300 генераторів зібрали на Рівненщині за три дні кампанії "Подаруй світло Харкову"

За три дні оголошеної кампанії "Подаруй світло Харкову" на Рівненщині зібрали понад 300 генераторів, майже 20 портативних зарядних станцій та п'ять сотень павербанків.

Про це в етері Українське радіо. Рівне розповів заступник голови облдержадміністрації Олександр Кохан.

З його слів, кампанію оголосили 13 квітня за зверненням Харківської ОВА допомогти альтернативними джерелами електроенергії:

"Ми цю роботу почали ще з п'ятниці та повідомили про потребу всім міським та селищним радам області. У кожній громаді були організовані пункти збору. Це різні місця: старостати, сільські, міські ради, будинки культури. Щоб людям було легше зорієнтуватися, ми створили електронну карту місць збору допомоги. Активність громад надзвичайно висока".

Станом на 16 квітня громади Рівненщини зібрали 319 генераторів різної потужності. Більшість з них від двох до 15 кВт. Є також більші — по 50 кВт і 70 кВт. Також зібрали 19 портативних зарядних станцій та 453 павербанки.

"Велика потреба в генераторах з потужністю від двох кВт до 15 кВт. Їх передадуть приватним домогосподарствам, які сьогодні без світла. Також потрібні великі генератори від 100 кВт до 200 кВт. Це для комунальних підприємств, для освітніх закладів, можливо, для закладів медицини. Щодо павербанків, то їх потрібно приносити зарядженими та в робочому стані", — додав посадовець.

Окремо Олександр Кохан подякував Млинівській громаді, що на Дубенщині:

"Млинівська громада дуже швидко зреагувала. Вони вже провели сесію, на якій вирішили передати в Харків надпотужний генератор на 1,4 МВт, вага — 14,6 тонни. І його вже відправили".

Понад три сотні генераторів вже зібрали на Рівненщині на підтримку Харкова
Млинівська тергромада передала на Харківщину генератор. Фото: Рівненська ОДА

Заступник голови Рівненської ОДА зауважив, що поки що нема потреби в іншій гуманітарній допомозі для Харківщини. За потреби область також зможе прийняти звідти переселенців:

"Сьогодні на Рівненщині проживає 5 354 людини з Харківської області. І ми готові й надалі приймати ВПО, в тому числі з Харкова. У нас сьогодні розгорнуто близько п'яти сотень місць для таких людей".

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок