"Обкладав "даниною" підприємців": СБУ затримала посадовця Рівненської митниці за підозрою в корупції

"Обкладав "даниною" підприємців": СБУ затримала посадовця Рівненської митниці за підозрою в корупції

СБУ затримала трьох посадовців регіональних митниць. Їх підозрюють у корупції. Серед фігурантів — перший заступник начальника Рівненської митниці.

Про це 15 квітня повідомила пресслужба СБУ.

У повідомленні йдеться, що Служба безпеки ліквідувала корупційні схеми, які діяли на митницях Київської, Рівненської та Одеської областей:

"У результаті комплексних заходів затримали трьох посадовців, які входять до керівного складу митних органів. Фігуранти обклали "даниною" українських підприємців, які займаються імпортом продукції на територію нашої держави".

Комплексні заходи проводили спільно з ДБР, Національною поліцією і за сприяння Держмитслужби.

За версією слідства, перший заступник начальника Рівненської митниці налагодив схему систематичного вимагання хабарів за безперешкодне митне оформлення іноземних товарів.

"У разі несплати – на перевізників очікували "додаткові" перевірки вантажів та супровідної документації. Це призводило до штучного затягування строків митного контролю і, як наслідок, зривало договірні зобов’язання імпортерів щодо своєчасної доставки продукції замовникам", — зазначає пресслужба СБУ.

Посадовцю оголосили про підозру за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою. Підозрюваному загрожує до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

За викритими фактами тривають розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до корупційних схем.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок