Виселення обласної спілки журналістів з Народного дому в Рівному: як це відбувалося

Виселення обласної спілки журналістів з Народного дому в Рівному: як це відбувалося

У Рівному з Народного дому виконавча служба почала виселяти орендарів. 12 квітня це сталося з обласною організацією Нацспілки журналістів. Підстава — за рішенням Господарського суду Рівненської області. Приміщення Народного дому — це комунальна власність міста.

Суспільне поспілкувалося із представниками обох сторін.

Повторне засідання обласного господарського суду відбулося 8 квітня в закритому режимі.

Текст його ухвали, станом на 12 квітня, адвокат обласної організації Національної спілки журналістів України Олег Бернацький ще не отримав. О 10:40 голова НСЖУ Дмитро Тарасюк разом із представниками виконавчої служби підписали акт на відтермінування наказу про виселення на десять днів до з'ясування всіх обставин.

"Ні я, як представник обласної спілки журналістів, ні зацікавлена особа, тобто представники міськради, на судовому засіданні не були присутні. Яке там було прийняте рішення — на сьогодні не відомо. Обласна спілка журналістів має право користуватися до тих пір, поки не буде змінене законодавство", — додав Олег Бернацький.

Виселення обласної спілки журналістів з Народного дому у Рівному: як це відбувалося
Виселення обласної спілки журналістів з Народного дому у Рівному. Фото: Суспільне Рівне

Обласна організація Національної спілки журналістів України в Народному домі перебувала понад 30 років, зазначив її голова Дмитро Тарасюк. Він розповів, що наразі розглядають варіант переїзду в інше приміщення:

"Це приміщення комусь впало в око — центр міста. Готові хоч завтра переїхати, якщо нам дадуть приміщення. Оскільки ніхто нічого не пропонує — в нас є варіант — редакція газети "Сім днів" на вулиці Поштовій, 2. Там — приміщення, яке вони не використовують. Ми готові туди піти. Але коли я звернувся в управління комунальної власності із такою пропозицією, сказали: «Ми туди вселяти вас не будемо»".

Виселення обласної спілки журналістів з Народного дому у Рівному: як це відбувалося
Виселення обласної спілки журналістів з Народного дому у Рівному. Фото: Суспільне Рівне

НСЖУ виселяють із приміщення у зв'язку із закінченням у 2021 році дії договору оренди на підставі рішення суду, зазначила начальниця управління комунальною власністю Рівненського міськвиконкому Олеся Смоловик. Вона додала, що від запропонованого місця для переселення спілки її голова відмовився.

"В управлінні на балансі перебувало вільне приміщення, яке знаходиться наразі на Героїв поліції 21. Не розглядався цей варіант паном Тарасюком, він категорично відмовився. На сьогодні, ми говоримо про те, що є законне рішення суду, яке має виконуватись. Можу сказати, що зі сторони орендаря відбувається саботаж передачі приміщення з оренди", — розповіла Олеся Смоловик.

Вона додала, що питанням виселення НСЖУ з Народного дому займається виконавча служба. Її представники, які були на місці, коментувати Суспільному ситуацію відмовились.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок