"Ми цим дихаємо": жителі селища на Рівненщині скаржаться на викиди пилу в повітря з цементного заводу

"Ми цим дихаємо": жителі селища на Рівненщині скаржаться на викиди пилу в повітря з цементного заводу

На Рівненщині жителі Квасилова нарікають на пил у повітрі, який на їх думку, походить із цементного заводу у Здолбунові. На підприємстві зазначили, що вони працюють в межах норми та не мають перевищення показників викидів.

Суспільне з'ясувало, хто контролює рівень забрудненості повітря внаслідок виробництва та чи відповідають заміри нормі.

Жителька селища Квасилів Наталія Удовенко розповіла, що шар невідомого пилу осідає на її авто, тому вона змушена щоранку протирати машину та декілька разів на місяць їздити в автомийку. На її думку, повітря забруднене через викиди зі Здолбунівського цементного заводу, яке знаходиться поблизу селища:

"Пил не стирається в принципі, тільки розмазується. Машина, напевно, це найменша проблема. Ми цим дихаємо. Я маю астму, мама моя теж, діти всі схильні до алергій. Дитина зранку встає, виходить на свіже повітря і починає чхати. Це вже упродовж двох років, вони не народились алергіками. Коли ми їздимо в Карпати – ніхто не чхає, нічого. Рівень забруднення просто, мабуть, зашкалює".

Жителька Квасилова Наталія Удовенко
Жителька Квасилова Наталія Удовенко. Суспільне Рівне

Брудна машина
Пил на машині Наталії Удовенко. Суспільне Рівне

За словами старости селища Віти Кисільової, місцеві помітили, що викиди із цементного заводу збільшилися з осені 2023 року:

"Дуже сильний викид був у ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Тоді створили робочу групу. На місце виїхали всі служби — Держпродспоживслужба та екоінспекція. Вони зробили заміри повітря на вулиці Шевченка, Замковій біля навчального закладу. Згідно із результатами замірів — немає перевищення вмісту цементного пилу в повітрі, але від часу викиду минуло три дні".

Староста Квасилова Віта Кисільова
Староста Квасилова Віта Кисільова. Суспільне Рівне

У 2023 році староста Квасилова зверталася в Державну екологічну інспекцію Поліського округу, щоб вони заміряли вміст цементного пилу на підприємстві.

"Ми направили запит на підприємство, щоб вони нам пояснили ситуацію. В результаті ми отримали відповідь: підприємство здійснювало на печах ремонтні роботи, вимушені були ці печі зупинити, через що склалась така ситуація. Це дозволяється їхнім регламентом роботи", — зазначила начальниця профільного відділу екоінспекції Поліського округу Ірина Стасюк.

Начальниця профільного відділу екоінспекції Поліського округу Ірина Стасюк
Начальниця профільного відділу екоінспекції Поліського округу Ірина Стасюк. Суспільне Рівне

У результатах замірів йдеться:

"Перевищення граничнодопустимих значень промислових викидів в атмосферу від стаціонарних джерел — не виявлено. Найбільші джерела викидів: обертова піч в липні 27,04 мг/м3, у вересні – 26 мг/м3, при нормі – 50 мг/м3".

Ірина Стасюк зазначила, що через воєнний стан, екоінспекторам заборонено проводити планові та позапланові перевірки на підприємстві.

Жителі Квасилова скаржаться на викиди цементного заводу
Показники виміру забруднення повітря. Суспільне Рівне

Директор філії "Волинь-Цемент" Ігор Давидюк запевнив, що на території підприємства є лабораторія, яка має дозвіл на проведення замірів стаціонарних джерел викиду:

"Всі показники фільтрів моніторяться в поточному режимі. Ми бачимо весь час, які показники фільтрів. Вони в межах дозволів на викиди, які надані підприємству. Фільтри модернізуються там, регулярно модернізуються. У 2020 році ми проводили модернізацію фільтра, капітальний ремонт, поставили повністю нове обладнання".

Директор філії "Волинь-Цемент" Ігор Давидюк
Директор філії "Волинь-Цемент" Ігор Давидюк. Суспільне Рівне

Зі слів директора заводу, за викиди пилу підприємство сплачує податки в місцевий та обласний бюджети.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок