На Рівненщині премію з охорони культурної спадщини присудили профільному чиновнику

На Рівненщині премію з охорони культурної спадщини присудили профільному чиновнику

Юрій Калітинський
Юрій Калітинський. Суспільне Рівне

На Рівненщині визначили лавреата премії імені Ігоря Свєшнікова. Ним став начальник відділу охорони культурної спадщини управління культури і туризму Рівненської ОДА Юрій Калітинський. Іменна відзнака Ігоря Свєшнікова є щорічною, її вручають діячам в галузі охорони культурної спадщини.

Про це 10 квітня у Telegram повідомив голова обласної ради Андрій Карауш.

На обласну іменну відзнаку Ігоря Свєшнікова був один претендент — Юрій Калітинський. Його на цю премію висунув колектив Державного історико-культурного заповідника м. Острог.

Рішення про визначення лавреатом обласної премії імені Ігоря Свєшнікова 2023 року Юрія Калітинського члени комітету підтримали одноголосно, зазначив у дописі Андрій Карауш.

На Рівненщині премію з охорони культурної спадщини присудили профільному чиновнику
Комітет з присудження премії голосує за кандидатуру Юрія Калітинського. Фото: Рівненська обласна рада

Суспільне зателефонувало до обраного 10 квітня лавреата премії імені Ігоря Свєшнікова. Юрій Калітинський зазначив, до офіційної процедури, тобто вручення, присудження премії не коментує.

Що відомо про Юрія Калітинського

За інформацією Андрія Карауша, лавреат премії працює в галузі культури понад 36 років. У характеристиці вказали, що він брав активну участь у створенні Літературного музею Уласа Самчука, Музею бурштину як структурних підрозділів Рівненського обласного краєзнавчого музею, меморіального комплексу "Героям Гурбинської битви". Займався підготовкою документів щодо надання статусу "Національний" заповіднику "Поле Берестецької битви".

У 2011 році брав участь у створенні Культурно-археологічного центру "Пересопниця" Рівненської обласної ради

Також, за даними голови облради, за участю Юрія Калітинського були виграні судові справи:

  • щодо повернення в державну власність частини пам'ятки археології національного значення "Городище і селище літописного м. Дорогобуж", пам'ятки археології місцевого значення "Городище Х-ХІІІ ст." в с. Кунин, урочище Замок;
  • щодо підтвердження статусу пам'ятки культурної спадщини "Житловий будинок кін. XVIII-поч. ХХ ст." м. Рівне вул. 16 Липня;
  • призупинення земельно-будівельних робіт в охоронній зоні пам'ятки національного значення "Успенська церква та дзвіниця" м. Рівне, вул. Шевченка, 115.

Що відомо про премію Свєшнікова

У 2023 році розмір премії імені Ігоря Свєшнікова збільшили, нині вона становить 25 тисяч гривень.

Іменну відзнаку Ігоря Свєшнікова заснували у 2006 році і до повномасштабного вторгнення вручали до Дня пам’яток історії та культури, який припадає на 18 квітня.

У попередні роки лавреатами премії були краєзнавиця, дослідниця історії Рівного Галина Данильчук, завідувач відділу історії Дубенського заповідника Юрій Пшеничний, директор Державного історико-культурного заповідника Острога Микола Манько та завідувач сектору збереження культурної спадщини обласного краєзнавчого музею Олексій Черницький.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок