Адвокат засудженого таксиста просить суд пом’якшити вирок за смертельне ДТП з оператором у Рівному

Адвокат засудженого таксиста просить суд пом’якшити вирок за смертельне ДТП з оператором у Рівному

Адвокат засудженого за смертельне ДТП Едуарда Голюха оскаржує вирок Рівненського міського суду. Олег Чехомський подав апеляцію, в якій просить звільнити свого підзахисного від відбування призначеного покарання. Розгляд скарги перенесли на 22 квітня через відсутність потерпілої Анни Калаур.

Обставини ДТП

Як повідомляло Суспільне раніше ДТП сталася 1 червня 2018 року у Рівному на вулиці Дубенській, внаслідок якої загинув 30-річний відеооператор агенції журналістських розслідувань "Четверта влада" Валерій Мартинюк, журналістку Анну Калаур госпіталізували до медзакладу з травмами.

Вирок Рівненського міського суду

Адвокат засудженого за смертельне ДТП Едуарда Голюха подав скаргу в Рівненський апеляційний суд, на вирок міськсуду від 28 грудня 2023 року. Олег Чехомський просить пом'якшити покарання. Суд першої інстанції визнав Едуарда Голюха винним і покарав його ув'язненням на п’ять років з позбавленням права керувати транспортом на три роки.

Також міськсуд зобов’язав його виплатити моральну компенсацію дружині загиблого пів мільйона гривень та його батьку – 300 тисяч гривень.

Адвокат просить суд пом’якшити вирок для таксиста за смертельне ДТП з оператором у Рівному
Обвинувачений Едуард Голюх. Суспільне Рівне

Апеляція: позиція сторін

Батько загиблого Валерій Мартинюк розповів:

"Першою умовою, яку адвокат Голюха просить проханням — дати умовний термін покарання Голюху. Друге — зменшити з трьох років позбавлення прав на менше. І третє — зменшення моральної компенсації моральної шкоди. Тобто, на даний час давайте ми його відпустимо, зменшимо йому термін перебування, умовно його випустимо і віддамо йому права".

Адвокат просить суд пом’якшити вирок для таксиста за смертельне ДТП з оператором у Рівному
Батько загиблого Валерій Мартинюк. Суспільне Рівне

Адвокат обвинуваченого пояснив:

"Вважаю вирок суду надто суворим. Вирок такий, що не відповідає ні тяжкості кримінального правопорушення, ні особі обвинувачуваного Голюха. Судом неповно і необ'єктивно досліджено всі обставини справи. Я прошу в апеляції пом'якшити вирок, змінити його. Прошу застосувати статтю 75. Це відстрочка виконання вироку, тобто призначається іспитовий термін".

У зв'язку з тим, що потерпіла Анна Калаур 8 квітня не з'явилася на засідання, суд вирішив перенести розгляд апеляційної скарги.

"Я думаю, що можна було б і без неї провести це засідання", — додав Валерій Мартинюк.

Адвокат просить суд пом’якшити вирок для таксиста за смертельне ДТП з оператором у Рівному
Адвокат Едуарда Голюха Олег Чехомський. Суспільне Рівне

Натомість адвокат Едуарда Голюха Олег Чехомський перенесенню судового засідання не заперечував:

"Вважаю, що без її участі на даному етапі розгляд неможливий".

Розгляд апеляційної скарги призначили на 22 квітня.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок