Як на Рівненщині розвивають інклюзивну мистецьку освіту

Як на Рівненщині розвивають інклюзивну мистецьку освіту

На Рівненщині відбувся семінар-практикум з інклюзивної освіти у Здолбунівській музичній школі. Діти продемонстрували свої музичні вміння — грали на барабанах, бандурі та фортепіано. Головна мета такого освітнього заходу — надати доступ до мистецтва учням з інвалідністю.

Про це Суспільному розповіла директорка обласного центру народної творчості Ірина Рачковська.

17-річний Михайло від народження є слабозорим. На семінарі з інклюзивної освіти хлопець разом зі своїм вчителем Олегом Грушицьким зіграв на барабанах.

"Ми з Михайлом вже другий рік граємо на барабанах. Раніше він грав на сопілці. Міша сприймає все на слух, зір в нього поганий, він все на слух сприймає", — розповів вчитель музики Олег Грушицький.

17-річний Михайло разом із вчителем грає на барабанах
17-річний Михайло разом із вчителем грає на барабанах. Суспільне Рівне

Вчитель музики Олег Грушицький
Вчитель музики Олег Грушицький. Суспільне Рівне

Дев'ятирічна Богуслава Далейчук в музичній школі навчається грати на фортепіано та бандурі. Дівчина від народження незряча і має захворювання опорно-рухового апарату.

9-річна Богуслава Далейчук
9-річна Богуслава Далейчук. Суспільне Рівне

Семінари з інклюзивної освіти організовують працівники обласного центру народної творчості. Зокрема, такі заходи провели також у Сарненській та Дубенській музичних закладах, розповіла директорка центру народної творчості Ірина Рачковська:

"Впроваджуємо державну політику, щодо безбар’єрності та інклюзії у мистецькій освіті. Дуже важливо, щоб діти і дорослі з інвалідністю мали доступ до мистецької освіти. Ми співпрацюємо з мистецькими школами в області, черпаємо їх досвід. Власне, компонуємо таку своєрідну методичну роботу".

Директорка обласного центру народної творчості Ірина Рачковська
Директорка обласного центру народної творчості Ірина Рачковська. Суспільне Рівне

За її даними, із 38 закладів початкової мистецької освіти в області, третина працює у напрямі інклюзії. Центр планує провести ще чотири такі семінари у південних районах Рівненщини.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок