Грає на сопілці: на Рівненщині десятирічна школярка збирає гроші для ЗСУ

Грає на сопілці: на Рівненщині десятирічна школярка збирає гроші для ЗСУ

Ексклюзивно
Десятирічна Аміна Гончарова грою на сопілці збирає гроші для ЗСУ
Десятирічна Аміна Гончарова грою на сопілці збирає гроші для ЗСУ. Фото надала Неоніла Баловіна

У Вараші на Рівненщині, десятирічна учениця мистецької школи Аміна Гончарова 31 березня зібрала 1 300 гривень, граючи на сопілці для перехожих. У такий спосіб вона вдруге підтримала ЗСУ. Кількома днями раніше дівчинка зібрала 2 050 гривень. Ці гроші вона передала до загального іменного збору для військовослужбовця-випускника Вараської мистецької школи.

Аміна розповіла Суспільному, що відвідує заняття із гри на сопілці другий рік і вирішила у такий спосіб збирати гроші для ЗСУ:

“Я вийшла сама, не боялася. Коли грала, то люди мені дякували, давали гроші на ЗСУ, зупинялися, слухали, як я граю. Людей небагато було, бачила знайомих своїх серед них, вони мені усміхалися. Спочатку не було холодно, а потім, коли вже грала довго, то змерзла й пішла додому. Але, незважаючи на це, я раділа, що змогла зібрати гроші для ЗСУ. Можливо, коли стане тепліше, спробую грати так ще раз”.

2 тисячі за 2 години гри на сопілці: на Рівненщині 10-річна школярка збирала кошти для ЗСУ
Аміна Гончарова збирає гроші на ЗСУ грою на сопілці. Facebook Неоніла Баловіна

Мама Аміни — Вікторія розповіла, що спочатку ідею доньки вона не сприйняла серйозно, та коли дівчинка попросила допомогти з підготовкою, не відмовила:

“Це вона саменька вирішила таке зробити, дивилася новини, бачила, що якийсь хлопчик так волонтерством займається. І так її це взяло за душу, шо приходить до мене і каже: «Мам, піду пограю на сопілочці, хочу збирати кошти на ЗСУ». Я думала, вона так жартує, не взяла це до уваги особливо. Але, бачу, що баночку шукає, шпортається — мабуть не жарти. Спитала, чи дійсно вирішила йти, а вона: «Піду». Попросила допомогти написати на баночці “Для ЗСУ”. Я думала, що там хвилин 10 чи 20 побуде. А вона — дві години грала. Прийшла вся в ейфорії, казала, що люди дякували. Хоч і захворіла потім”.

Викладач музичного відділення Вараської мистецької школи Олександр Стискун додав, що Аміна — старанна, відповідальна й ініціативна учениця:

“Вона дуже любить грати на сопілці, завжди виконує всі завдання, які дають. Про те, що хоче збирати кошти грою на сопілці не казала. Зібрала ж непогану суму. Я їй говорив, що деякі уроки в нас пропадають, бо я ще граю у нашому оркестрі “Енергія Полісся” й ми залучені на похованнях наших військових. То така справа — вона знає, що війна. Аміна дуже розвинена, все знає і концерти у нас в школі благодійні відбуваються”.

Зібрані гроші Аміна передала до загального збору на благодійному концерті Вараської мистецької школи, разом тоді вдалося зібрати 24 тисячі гривень для випускника, а нині — військового Миколи Позніцького.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок