На Рівненщині хочуть легалізувати ліси-самосіви. Про скільки гектарів йдеться

На Рівненщині хочуть легалізувати ліси-самосіви. Про скільки гектарів йдеться

На Рівненщині планують легалізувати самосіви дерев, вони офіційно вважатимуться лісами. Наразі найбільше таких територій — у Березнівській ТГ. Загалом, до самозаліснених віднесли 370 гектарів комунальних земель в дев'яти громадах області.

Про це 22 березня повідомили у Facebook Рівненської ОДА.

Рішення про розширення площі лісів прийняли під час наради в облдержадміністрації. Самосіви — це, переважно, 20-30-річні ліси. Частина таких ділянок перебуває у державній або комунальній власності у складі "земель запасу"Землями запасу визнаються всі землі, не переведені у власність або не надані у постійне користування. .

"У більшості випадків самозаліснені території прилягають до лісів, знаходяться на неплідних землях та не використовуються за призначенням. На Рівненщині є багато таких земель, втім юридично вони не є лісами. Тому плануємо цю роботу активізувати, аби зберегти самосійні ділянки та збільшити площу лісів Рівненщини", — зазначив заступник голови ОДА Олександр Кохан.

За інформацією облдержадміністрації, навесні 2024 року на Рівненщині планують висадити майже дві тисячі гектарів лісу та створити понад 33 га нових на землях, де їх раніше не було.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок