Суд зобов'язав громаду укласти охоронний договір на Гостинний дім XVIII ст. у Корці на Рівненщині

Суд зобов'язав громаду укласти охоронний договір на Гостинний дім XVIII ст. у Корці на Рівненщині

Будинок Гостинного двору XVIII ст. в Корці
. Фото: Рівненська обласна прокуратура

На Рівненщині суд зобов'язав міську раду укласти охоронний договір на будівлю XVIII ст. Йдеться про Гостинний дім у Корці, який є пам'яткою архітектури місцевого значення.

Про це повідомила речниця Рівненської обласної прокуратури Оксана Жужельська.

З її слів, Гостинний дім у Корці, як об'єкт культурної спадщини, взяли на облік ще в 1969 році, але охоронний договір з управлінням культури і туризму Рівненської ОДА досі не уклали:

"Пам’ятка місцевого значення, яка зведена у XVIII ст. і нині становить виняткову культурну цінність, маючи власника, перебуває без належного захисту від пошкодження, руйнування або знищення, що беззаперечно свідчить про необхідність вжиття відповідних заходів", — повідомила речниця прокуратури в області Оксана Жужельська.

Вона зазначила, що охоронний договір гарантує збереження пам`ятки культурної спадщини. Тому прокурори звернулися до суду із відповідним позовом. Суд зобов'язав Корецьку міську раду укласти охоронний договір на пам'ятку архітектури місцевого значення — Гостинний дім XVIII століття в Корці.

Завідувачка Корецького історичного музею Ірина Воят розповіла Суспільному, що Гостинний дім ще називають малим палацом Юзефа Чарторийського:

"Хоча правильна назва — Гостинний двір. Він побудований у 1788 році біля Миколаївської церкви, поблизу самого замку. В нас мало інформації про цей палац, але він є пам'яткою. Фасад зберігся повністю, всередині був колись відділ НКВС, потім — районна поліклініка, ліцей".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок