Смерть двох дітей від ГРВІ на Рівненщині: що стало причиною та як запобігти розвитку хвороби

Смерть двох дітей від ГРВІ на Рівненщині: що стало причиною та як запобігти розвитку хвороби

Одна з причин смерті двох дітей з Рівненщини від ГРВІ — несвоєчасне звернення до лікарів. В обласній дитячій лікарні в лютому від аденовірусу померла дитина 2,5 років, 10-річна — від грипу А.

На що звернути увагу і як діяти, щоб запобігти ускладненням ГРВІ, в етері "Cуспільне. Спротив" розповіли завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Юрій Мирончук та завідувачка відділу епіднагляду та профілактики інфекційних хвороб обласного центру контролю і профілактики хвороб Юлія Терентьєва.

Смерть дітей від ГРВІ

У Рівненській обласній дитячій лікарні від грипу 10 лютого померла 10-річна дитина з Дубровицької територіальної громади. Вона не була щеплена від грипу.

"До нас потрапила дитина 10 років у важкому стані. Наша бригада її транспортувала з Дубровицької центральної районної лікарні з ознаками важкої дихальної недостатності. Перебувала у нас тривалий час у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії. Знаходилася на штучній вентиляції легень. На жаль, на третю добу дитина померла. Були проведені лабораторні обстеження, був підтверджений вірус грипу А. Можна сказати, що звернулися занадто пізно. Якби дитина була щеплена, я думаю, перебіг хвороби був би не такий важкий", — розповів завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії.

Другий випадок стався 17 лютого — від аденовірусу померла дитина 2,5 років. Її госпіталізували в обласну дитячу лікарню із Зарічненської центральної районної лікарні.

"Дворічна дитина померла від аденовірусної інфекції, вірусної пневмонії та гострої дихальної недостатності. Під час епідеміологічного розслідування встановили, що дитина мала супутні захворювання, патологію, яка ускладнила перебіг гострої респіраторної інфекції. Дитина знаходилась на стаціонарному лікуванні з 8 лютого за місцем проживання. Загалом дитина хворіла понад три тижні, поки звернулася в заклад охорони здоров'я", — зазначила завідувачка відділу епіднагляду обласного центру контролю і профілактики хвороб Юлія Терентьєва.

Коли варто звертатися у лікарню

Серед перших симптомів ГРВІ — підвищення температури тіла, ломота в тілі, біль у м'язах, закладеність носа та першіння в горлі.

"Самолікування займатися ніколи не варто. І жартувати з вірусними інфекціями також не варто — вони небезпечні своїми ускладненнями. Варто пам'ятати, що перебіг захворювання залежить не від підвищення температури тіла, а від проявів інтоксикації організму. До прикладу — нудота, блювота, втрата свідомості, тривала лихоманка і судоми. Це вже має насторожувати батьків", — зазначила Юлія Терентьєва.

До груп ризику тяжкого перебігу хвороби відносяться люди віком від 65 років, діти до п'яти років, вагітні, вчителі, військові, медики та люди з хронічними захворюваннями.

"Саме цим людям в першу чергу необхідно вакцинуватися від грипу. Зараз у нас доступне тестування на більшість респіраторної панелі для того, щоб призначити специфічне лікування. Посилюється вакцинальна компанія серед категорій груп ризику, а також інших верств населення. Вчасне звернення до лікарів дозволяє призначити специфічну терапію й уникнути ускладнень від вірусних інфекцій", — додала фахівчиня.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок