Два роки без стерилізації: жителі Острога на Рівненщині скаржаться на безпритульних тварин

Два роки без стерилізації: жителі Острога на Рівненщині скаржаться на безпритульних тварин

Жителі Острога, що на Рівненщині, скаржаться на зграї вуличних собак у місті. З початком повномасштабного вторгнення РФ в громаді припинили виділяти гроші з бюджету на стерилізацію та щеплення безпритульних тварин.

Суспільне поспілкувалося з жителями Острога й волонтеркою, яка понад десять років опікується безпритульними тваринами в місті.

Місцева жителька Надія поскаржилася, що в місті немає притулку для тварин. Через його відсутність, зі слів жінки, зграї безпритульних собак бігають вулицями й становлять небезпеку для людей:

"На мою думку, потрібно забезпечити якийсь заклад для безпритульних тварин, щоб із ними займалися, так само, щоб вони по місту не бігали зграями".

безпритульні псяки
Фото: Суспільне Рівне

Острожанка Галина розповіла:

"У мене є старша дитина, її собака за ногу вкусила. У нас є підприємці, які їх навіть стерилізують, дають кошти на стерилізацію, але виходить одного дня тих простерилізували, на другий — десять собак знову підкинули".

безпритульні псяки
Фото: Суспільне Рівне

Волонтерка Марина Мартиросян десять років займається прилаштуванням, стерилізацією й чипуванням безпритульних тварин у місті. Зараз у неї вдома 20 безпритульних тварин: 18 собак, і двоє котів:

"Я беру стареньких тварин з вулиці, які вже просто помирають. Везу їх в клініку, лікую і вони в мене доживають. У мене дожило вже багато тварин, гарно дожили, спокійно, в теплі, з їжею і в турботі".

безпритульні псяки
Фото: Суспільне Рівне

Зі слів волонтерки, нині їй складно опікуватися безпритульними тваринами:

"Нам потрібне приміщення, потрібно, щоб якісь фонди підключилися — і будемо всі разом працювати".

безпритульні псяки
Фото: Суспільне Рівне

На стерилізацію й вакцинацію вуличних собак та котів у 2024 році депутати Острозької міської ради передбачили 100 тисяч гривень. Це зробили в рамках Програми врегулювання чисельності безпритульних тварин на території тергромади на 2021-2025 роки.

Гроші на стерилізацію та вакцинацію тварин не виділили у зв'язку із воєнним станом, повідомила начальниця інспекції з благоустрою міськради Катерина Хлівна. Вона додала, що з тієї ж причини облаштувати притулок для тварин у місті наразі не є можливим:

"Зараз місцевий бюджет не в змозі виділити такі кошти, щоб проводити стерилізацію безпритульних тварин. Можемо тільки співпрацювати зі спеціалістами, з волонтерськими організаціями, щоб вони проводили стерилізацію безпритульних тварин".

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок