Захворів на рак у 12 років: історія Антона Гарбара, який подолав онкологію

Захворів на рак у 12 років: історія Антона Гарбара, який подолав онкологію

Ексклюзивно

У 23-річного Антона Гарбара лікарі виявили рак другого ступеня у підлітковому віці. Він лікувався у Рівному. Купувати ліки довелося за власні гроші, тому рідні Антона почали звертатися у благодійні фонди та просити допомогу.

Свою історію одужання та з чим стикнувся у боротьбі проти раку чоловік розповів в етері "Суспільне. Спротив" 15 лютого. На цей день припадає Міжнародний день онкохворої дитини.

Історія боротьби із раком

"Зі своєю хворобою я зустрівся у 2013 році, лікувався у Рівному, оскільки родом із цього міста. У мене діагностували другу стадію Лімфоми ХоджкінаРак лімфатичної системи, що входить до складу імунної системи. Лімфатична система складається з органів і тканин, серед яких лімфатичні вузли, лімфатичні судини, мигдалини, кістковий мозок, селезінка і тимус., була уражена зона шиї. Лікування тривало пів року та складалося з чотирьох курсів хімієтерапії та променевої терапії. Під час лікування я втрачав волосся, кальцій — мої кістки хрумтіли, дуже погано себе почував. Але завдяки моїй сім'ї, лікарям, небайдужим людям, волонтерам, благодійникам зі всього світу хворобу вдалося вилікувати, а головне — розпочати життя з новим смаком, підтекстом і цінностями", — розповів Антон Гарбар.

Онкологію йому діагностували у 12 років, тоді хлопця у боротьбі з хворобою підтримали друзі:

"Писали зі словами підтримки, що в тебе рак, але тримайся. Я взагалі їх не розумів. Влітку коли проходив третій, четвертий курс хімієтерапії, вона складалася з сухої хімії, тобто я не лежав в лікарні, а перебував вдома. Одного дня ми поїхали до священника і моя мама запитала: «Що нам робити, така ситуація», тут я дізнався, що в мене така страшна хвороба. Але в той момент я вже не боявся, тому що проходив лікування, вірив, молився, надіявся, що все буде добре".

Лікування за власні гроші

Антон Гарбар зауважив, що у 2013 році, коли він хворів, ліки проти раку довелося купувати за власні гроші.

"Моя мама виходила до дороги і їй з машини невідомі люди видавали препарати і казали: «Нехай допомагає». Але ніхто не знав, що в тих таблетках, а іншого вибору не було. Можу зазначити, що коли я лікувався, мені допомагав рівненський БФ "Скарбниця Надії", вони опікуються всіма дітками з Рівненської області, а також інші фонди. Всі діти, які вижили — це все завдяки цим людям. Тому що влада допомагає, але хотілося б, щоб це дійсно було більше так, як є в країнах Європи", — підсумував він.

Допомога благодійних фондів онкохворим дітям

Голова правління благодійного фонду "Скарбниця Надії" Мар'яна Рева в етері "Суспільне. Спротив" розповіла, що нині онковідділення забезпечують ліками за бюджетні гроші.

"Зараз в онковідділенні є практично всі препарати хімієтерапії, антибіотики, різні препарати супроводу. Батьки купляють дуже мало, це можуть бути якісь особливі медикаменти, коли неможливо передбачити їх використання або, наприклад, щось закінчилося і ще немає наступної поставки. Фактично, такої нагальної проблеми з медикаментами, яка була у минулі роки, зараз немає", — зазначила волонтерка.

Вона додала:

"Якщо батьки до нас звертаються, ми допомагаємо оплатити обстеження. З цим проблема є, бо НСЗУНаціональна служба здоров'я України недостатньо фінансує саме лікувальний процес, а аналізи є дорогими. Перший період, коли дитина потрапила в лікарню, є дорогим, під час лікування — уже менші суми. І ми ще допомагаємо дуже часто дітям, які давно пролікувалися, але приїжджають на ремісію і їм теж треба проходити такі досить серйозні обстеження для того, щоб розуміти, що з дитиною все добре".

Що слід знати батькам і дітям про боротьбу з раком

Мар'яна Рева розповіла:

"Основне, що вони мають знати, що дитячий рак виліковний практично у 80% випадків. Якнайшвидше починати лікування тут в Україні, в нас дуже кваліфіковані лікарі. Якщо є можливість поїхати за кордон — нехай їдуть, якщо немає — залишаються тут і день за днем продовжують боротьбу з раком".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок