Перейти до основного змісту
АМКУ побачив змову: з підприємства на Рівненщині хочуть стягнути майже 2,8 млн за систему відеоспостереження

АМКУ побачив змову: з підприємства на Рівненщині хочуть стягнути майже 2,8 млн за систему відеоспостереження

Встановлення системи "Безпечне місто Костопіль" у 2020 році
Встановлення системи "Безпечне місто Костопіль" у 2020 році. Фото: Facebook Костопільська міська рада

Господарський суд Рівненської області прийняв рішення стягнути з підприємства у Костополі майже 2,8 млн грн, які з міського бюджету йому заплатили за впровадження безпекової системи відеоспостереження. Антимонопольний комітет України побачив змову у тендері, який відбувся у 2019 році.

Про це йдеться в інформації Рівненської обласної прокуратури 12 січня.

Позов подавав керівник Здолбунівської окружної прокуратури в інтересах держави, в цьому випадку — Костопільської міської ради. Він просив визнати недійсним договір між комунальним підприємством "Костопількомунсервіс" та приватним товариством про надання послуг, а також стягнути з останнього майже 2,8 млн грн.

Йдеться про тендер на будівництво системи відеоспостереження та оптоволоконної мережі в межах програми "Безпечне місто Костопіль".

Як розповіла речниця Рівненської обласної прокуратури Оксана Жужельська, органи Антимонопольного комітету України встановили, що керівники двох підприємств-учасників тендеру діяли у змові.

"Конкуренти" подали схожі додатки, синхронно завантажили файли з однієї ІР-адреси і навіть мали однакові дефекти друку в документах. Такі антиконкурентні дії, зрештою, спотворили результати торгів, що призвело до укладення договору, який завідомо суперечить інтересам держави і суспільства, з умислу однієї зі сторін", — зазначила речниця.

Суддя погодився з доводом прокурора, що такі узгоджені дії учасників "нівелюють принципи проведення закупівель" і визнав укладений договір недійсним. Отримані товариством гроші суд вирішив стягнути до бюджету.

Речниця прокуратури зазначила Суспільному, що приватне товариство виконало умови договору та поставило місту товари й послуги, передбачені у тендері. Вона додала, що поверненню ці послуги не підлягають. Також зазначила, що рішення господарського суду є першою інстанцією і його підприємець може оскаржити.

У Єдиному державному реєстрі судових рішень станом на 12 січня 2014 року є інформація про підготовку засідання у цій справі. У ній вказано, що товариство, із якого хочуть стягнути гроші — костопільське ТОВ "ТТЦ Технологія", воно восени 2023 року подавало відзив на позовну заявуВідзив на позовну заяву як процесуальний документ у всіх юрисдикціях – це фактично заперечення відповідача щодо заявлених позовних вимог, а також позиція стосовно визнання позову повністю або частково, а неподання відповідачем відзиву може бути розцінено судом як визнання позову за замовчуванням або за законом..

Суспільне зателефонувало на мобільний номер приватного товариства, вказаний у відкритих реєстрах. Співрозмовник підтвердив, що це саме та фірма. Однак після того, як журналіст пояснив суть дзвінка, чоловік сказав: "Я на службі, говорити не можу" та поклав слухавку.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції

На початок