У Рівному ціни на ялини перед різдвяно-новорічними святами стартують від 300 гривень за дерево, сосни продають дешевше — від 250 гривень за одиницю. Люди здебільшого купують хвойні від півтора метра заввишки.
Про це Суспільному 18 грудня розповіли продавці ялинок.
Відгуки покупців та продавців
Рівнянин Роман Момоток у попередні два роки на новорічні свята наряджав штучну ялинку. Цього року вирішив купити живу:
"Шукав більше сосну пишну, гарну, мамі насамперед — вона любить таке. Для мене сосна, ялинка — це завжди атмосфера на Новий рік. Тому навіть в такий важкий час, я гадаю, це те, що в якомусь плані потрібно".
Максим Руденко торгує соснами та ялинками на вулиці Севастопольській, поблизу гідропарку. Чоловік розповів, що дерева привезли з Ківерцівського лісництва, що на Волині. Він зазначив, що ціна на хвойні залежить від їх висоти та пишності.
"Ялинки є різні: можуть бути дуже високі і пишні — зараз такі ялинки трошки подорожчали. В перший день, коли ми тільки сюди приїхали, розвантажилися, ще розвозили по інших точкам, то на той момент уже було продано понад десять ялинок або сосен. Але в загальному дуже багатьох людей не влаштовує ціна. От, наприклад, ялинка вартувала б 550 грн, але людям навіть 350 грн за таку ялинку — було дорого", — зауважив продавець.
Михайло Бондар продає ялинки у Рівному понад 25 років. В асортименті має дерева від пів до трьох метрів. Ціна на них коливається від 300 до 800 гривень:
"Великі ялинки мало хто бере. Якщо взяти відносно минулих років, коли не було війни, то брали великі ялинки в будинки. Зараз практично великих ялинок ніхто не бере. В суботу більш-менш попит на ялинки був, у неділю — менший. А сьогодні — день покаже".
Як організована торгівля
У Рівному ялинки продаватимуть до 22:00 31 грудня поблизу ринків, супермаркетів та торгових центрів, розповіла начальниця відділу міського Департаменту економічного розвитку Тетяна Безрідна:
"Станом на сьогодні в нас така торгівля організована на 13 локаціях і погодження отримали 12 підприємців".
Що каже біолог
Біолог Віталій Володимирець розповів, що хвойні дерева дезінфікують повітря.
"Перш за все, виділяють фітонциди, які мають антибактеріальні властивості. Фактично вони покращують санітарний стан у приміщенні, іонізують повітря, яке також здійснює на людину сприятливий вплив", — зазначив біолог.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook