На Рівненщині рятувальники проводять роз'яснювальну роботу серед жителів області щодо того, як правильно користуватися електричними приладами та пічним опаленням.
Рятувальники розповіли Суспільному, які ситуації виникають через недотримання правил експлуатації приладів опалення.
Історія як приклад
9 грудня в ДСНС отримали повідомлення про пожежу в приватному будинку у селі Верхів Острозької громади. Начальник караулу пожежно-рятувальної частини Андрій Оніщук розповів, що на момент їх приїзду будинок згорів повністю:
"Після ліквідації пожежі у будинку виявили тіло власника, це громадянин 1967 року народження. Ймовірна причина пожежі — коротке замикання електричної мережі через те, що чоловік, який проживав у будинку, постійно користувався електронагрівальними приладами".

Статистика пожеж
За даними пресцентру ДСНС Рівненщини, упродовж 11 місяців 2023 року на території області виникли 1 086 пожеж.
Головний інспектор райуправління Олексій Тимощук зазначив, що найчастіша причина — неправильне користування обігрівальними приладами. З початком опалювального сезону рятувальники почали проводити роз'яснювальну роботу з жителями області.
"Найголовніше — не залишати їх без нагляду, в одну розетку не включати декілька електроприладів. Не перегрівати пічне опалення і дивитися, щоб не було тріщин. В Острозькій територіальній громаді, на сьогодні, станом на 12 грудня 2023 року, виникло 46 пожеж. Переважна більшість причин — коротке замикання електромережі та неправильне користування пічним опаленням", — зауважив Олексій Тимощук.

Зі слів Андрія Оніщука, оскільки в оселях жителів села Верхів використовують переважно пічне опалення, для них провели інструктаж як правильно користуватися саме таким методом обігріву житла:
"Кожен громадянин повинен перевірити своє пічне опалення: вилізти на горище, подивитися, чи поштукатурений у нього комин, побілений. Якщо є тріщини, то на білому фоні буде видно".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook