Рівненський апеляційний суд залишив під вартою екскерівника обласного ТЦК Сергія Луцюка. Його наприкінці липня затримали за підозрою у перевищенні службових повноважень та побиття підлеглого. Аналогічне рішення прийняли й щодо екскерівника Рівненського районного ТЦК.
Чергову апеляцію розглядали 7 грудня, інформує кореспондент Суспільного із зали суду. Попереднє засідання було трохи більше місяця тому.
Це була скарга на рішення міського суду про продовження терміну тримання під вартою. Адвокати просили про запобіжний захід, який не пов'язаний з позбавленням волі, бо вважають це занадто суворою санкцією у справі, а підозру — необґрунтованою. Також зазначили, що ризики щодо втечі чи впливу на свідків, на їхню думку, сторона обвинувачення не підкріплює доказами.
Колегія суддів скаргу не задовольнила, відтак під вартою Сергій Луцюк має бути щонайменше до 15 січня 2024.
Під вартою суд залишив також ексочільника Рівненського районного ТЦК Віталія Козачука. Адвокат Олександр Чорнобривий під час розгляду апеляції зазначив, що у його клієнта в СІЗО погіршився стан здоров'я й він потребує якісного обстеження. Обвинувачення водночас заявило про те, що вбачають ризики втечі, впливу на свідків та знищення доказів.
У чому підозрюють військових комісарів
За версією ДБР, полковник та підполковник, керівники Рівненського обласного та районного терцентрів комплектування та соціальної підтримки, дізналися, що водій стрілецької роти однієї із військових частин планує доповісти про їхні порушення під час служби. Натомість керівники військкоматів вирішили цього не допустити та побили чоловіка. Побиття битою знімали на відео, змушували потерпілого ставати навколішки та вимолювати пробачення, повідомили в ДБР.
У керівника районного ТЦК та СП вилучили вісім пакетів із білою речовиною, яка може бути амфетаміном, знаряддя для вживання наркотичних речовин, повідомили у пресслужбі.
Районного комісара затримали, йому оголосили підозру у незаконному зберіганні психотропних речовин з метою збуту у великих розмірах. Йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Керівнику обласного терцентру комплектування та соціальної підтримки оголосили про підозру в перевищенні службових повноважень, вчинених в умовах воєнного стану. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.
Нова підозра
Наприкінці жовтня Державне бюро розслідувань повідомило про підозру екскерівнику Рівненського обласного терцентру комплектування та соціальної підтримки через незадекларовані статки на понад 46 мільйонів гривень. За даними слідства, частина нерухомості оформлена на його тітку.
"Він має будинок площею 280 кв. м у селі Поляниця у курортній зоні гірськолижного комплексу "Буковель". Також на сусідній ділянці посадовець займався будівництвом готелю у форматі розкішного "котеджного містечка" площею майже 500 кв. м. Дозвілля воєнком проводив на власній дачі площею 316 кв. м неподалік Яремче із домашнім більярдом та ставком, у якому розводив елітні види риби", — йдеться у повідомленні.
За даними ДБР, ця нерухомість за документами належить тітці-пенсіонерці посадовця та сторонній довіреній особі. Серед майна, яке належить посадовцю — три квартири загальною площею майже 200 кв. м в Івано-Франківську та два гаражних приміщення.
"На одній з адрес виявлено та вилучено квадрокоптер, що використовується бійцями на передовій. Його походження також буде вивчене у межах досудового розслідування. Причетність посадовця до нерухомості підтверджують його телефонні розмови та переписування. Чоловік приймав рішення щодо будівництва, вів перемовини про вартість тих чи інших об’єктів під час купівлі, домовлявся про оформлення паперів на підставних осіб", — повідомила пресслужба ДБР.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook