За втечу з місця служби чоловікові присудили 6 років та 3 місяці тюрми. Апеляцію в Рівному він програв

За втечу з місця служби чоловікові присудили 6 років та 3 місяці тюрми. Апеляцію в Рівному він програв

Суд
Ілюстративне фото. Джерело: Суспільне Рівне

Понад шість років тюрми призначив суд 33-річному львів'янину, який самовільно покинув військовий навчальний центр на Рівненщині. Він оскаржував цей вирок в апеляційному суді, але справу програв.

Про це йдеться на сайті Рівненського апеляційного суду.

Чому затримали чоловіка

За даними апеляційного суду, 33-річний львів'янин у березні 2023 року прибув до навчального центру на Рівненщині. Чоловік служив у військові частині, яка дислокується на Закарпатті.

28 березня він залишив наметове містечко. Солдат повернувся до Львова, де проживають його батьки, однак оселився в дівчини.

В середині травня солдата затримали та повідомили йому про підозру у дезертирстві. У серпні місцевий суд визнав чоловіка винним у самовільному залишені військової частини та призначив 6 років та 3 місяці ув'язнення. Суд приєднав невідбуту частину покарання, яке у квітні 2022 року йому присудили за корисливий злочин.

Апеляція

Як ідеться в інформації установи, до Рівненського апеляційного суду звернулися прокурор, обвинувачений та його захисник.

Прокурор просив посилити покарання до 8 років і 6 місяців та призначити новий вирок — дезертирство.

"Прокурор додав, що обвинувачений у ході досудового розслідування і суду неодноразово змінював позицію щодо причин залишення військової частини, а нове кримінальне правопорушення вчинив, відбуваючи іспитовий строк за вчинення корисливих злочинів за іншим вироком", — йдеться у дописі.

Захисник обвинуваченого наголосив, що підзахисний пройшов військово-лікарську комісію, яка визнала його обмежено придатним. Сам львів'янин просив скасувати вирок, а матеріали кримінального провадження передати до місцевого суду для повторного розгляду. Чоловік запевняв, що хотів повернутися до війська та має для цього усю необхідну амуніцію.

Як львів'янин пояснив втечу зі служби в суді

В апеляційному суді житель Львова запевняв, що покинув навчаний центр через проблеми зі здоров’ям. Також він додав, що тратив мобільний телефон з усіма контактами, у тому числі й командира частини.

"Ігор Б. в суді першої інстанції запевняв, що після залишення військової частини до медичного закладу не звертався і лікувався самостійно, а в суді апеляційної інстанції він стверджував, що одразу звернувся до Рівненського військового госпіталю, де йому відмовили у допомозі, тому він повернувся не до навчального центру, а до Львова, де знайомий лікар надав йому медичні поради для подолання хвороби", — йдеться на сайту апеляційного суду.

Що вирішив Рівненський апеляційний суд

Рівненський апеляційний суд відхилив доводи як прокурора, так і адвоката й залишив вирок місцевого суду без змін — ним передбачений тюремний термін 6 років і 3 місяці.

Також апеляційна інстанція вважає, що орган досудового розслідування не довів, що обвинувачений самовільно залишив військову частину, аби ухилитись від служби назавжди.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок