Новини та події Рівного та Рівненської області 4 листопада 2023 року: фото, відео, коментарі, які вдалось зібрати Суспільному.
Колекціонує прапори ЗСУ в храмі. Історія архімандрита Меркурія з Рівненщини
Настоятель Свято-Миколаївського чоловічого монастиря ПЦУ в Дубні на Рівненщині архімандрит Меркурій зібрав у храмі колекцію з 24-х прапорів збройних формувань ЗСУ. У вільний від богослужінь час він грає на кобзі й пише пісні.
Ігумен Меркурій розповів Суспільному, що прапори залишилися після торішнього вертепу:
"Вертеп вже з такою військовою атрибутикою, підказкою, що в нас все не так просто, в нас іде війна. І Різдво... ми вирішили такий зміксувати тут такий вертеп. Були прапори військових формувань, а між ними були ялинки, одягнуті в шеврони".
Колекція ігумена налічує 24 прапори, до кожного підібраний військовий берет:
"Коли Різдво закінчилося, ми вертеп забрали, але я не хотів забирати прапорів. Ми там поставили березовий хрест як символ полеглих героїв, і я додав ще прапорів".
Отець Меркурій — родом із Львівщини, служить при Свято-Миколаївському монастирі в Дубні десятий рік.
"Люди звикли, що не просто храм відкритий, а що можна прийти, помолитися. Звикли до того, що тут постійно є священник. У будь-який момент його можна тут застати, якщо потребує душа для розмови чи розради, чи якоїсь поради".
На фронті загинули Федір Стасюк та Євгеній Солдатенков з Рівненщини
На війні проти РФ загинули Федір Стасюк з Дубровицької громади та Євгеній Солдатенков із Володимирця Рівненської області. Це сталося під час виконання бойових завдань на Харківщині. Про загибель військовослужбовців повідомили у Facebook місцевих рад. Федір Стасюк — житель села Кривиця Дубровицької громади, 1996 року народження. На захист України він став з 25 лютого 2022 року. Військовслужбовець загинув 2 листопада під час виконання бойового завдання на Куп`янському напрямку Харківської області, інформує Дубровицька міська рада.
Євгеній Солдатенков — із селища Володимирець Вараського району, 1995 року народження. Служив гранатометником стрілецького батальйону.
Військовослужбовець загинув на Харківщині, інформує Володимирецька селищна рада.
Про час, дату і маршрут прибуття кортежу із тілом Євгенія Солдатенкова повідомлять пізніше.
Взяли проби повітря й готують звернення у сусідню громаду: Рівнерада створила робочу групу за скаргами квасилівчан
На скарги квасилівчан у соцмережах щодо стану повітря у селищі зреагувала Рівненська міська рада. Створили спеціальну робочу групу, яка з`ясовує причини атмосферного забруднення. Про це інформує у Facebook Рівненська міська рада: "Жителі Квасилова в соціальних мережах знову почали скаржитися на нерегульовані викиди в атмосферне повітря, що негативно впливають на їхнє здоровʼя та якість життя. Робоча група, яка була створена для запобігання негативному впливу на навколишнє природне середовище на території Рівненської міської територіальної громади, виїхала на місце, щоб встановити ймовірні джерела забруднення атмосферного повітря".
Біля житлових будинків у селищі Квасилів взяли проби повітря, щоб дослідити на вміст забруднюючих речовин.
У дописі також зазначили, що квасилівчани джерелом забруднення повітря вважають промислове підприємство, розташоване у сусідній Здолбунівській громаді. Тож робоча група вирішила підготувати відповідне звернення в місцеву раду.
Оновлений прогноз погоди на 5 листопада
5 листопада на Рівненщині, за даними обласного центру з гідрометеорології, очікують хмарну погоду з проясненнями, часом — дощ, вранці — слабкий туман. Вітер вночі — західний, 5-10 м/с, вдень — південний, 7-12 м/с, пориви — 15-18 м/с.
Температура по області: вночі — 5-10º тепла, вдень — 10-15º тепла; по м. Рівне: вночі — 7-9º тепла, вдень — 12-14º тепла.
4 листопада Рівне зустрічатиме кортеж місії "На щиті"
Орієнтовно о 17:30 місто Рівне зустрічатиме кортеж місії "На щиті" із загиблим військовим, повідомив у Telegram в.о. міського голови Віктор Шакирзян. Маршрут супроводу: Караван — 12 школа— центр — обласне бюро судово-медичної експертизи.
Другий кортеж місії "На щиті" із загиблим військовим о 19:00. Маршрут супроводу із Дубенського напрямку: Вересневе — Боярка — Соборна — центр —обласне бюро судово-медичної експертизи.
Трудова міграція українців: що впливає на цей процес та чого чекати у майбутньому. Думка експерта
Президент "Всеукраїнської асоціація компаній з міжнародного працевлаштування" Василь Воскобойник розповів про те, як повномасштабне вторгнення РФ в Україну впливає на трудову міграцію населення в країні й за її межами.
Як війна впливає на трудову міграцію населення в Україні та за її межами
"Потрібно чітко розуміти, що з початком військових дій виїзд людей з України був обумовлений не тим, що люди виїздили, аби знайти собі роботу закордоном, а, в першу чергу, знайти собі прихисток і опинитися якомога далі від зони бойових дій. Але час триває, люди адаптуються на місцях, знаходять для себе роботу, соціалізуються і, попри те, що кордони для виїзду чоловіків за межі нашої країни зараз зачинені, жінки виїздять в пошуках роботи і це несе дуже серйозну загрозу для нашої країни".
Стан економіки України у 2023 році
"По-перше, економіка потроху оговтується від війни, навіть зростають заробітні плати. До кінця цього року зростуть на 20%, у порівнянні з минулим роком. Проте робочих рук не вистачає вже зараз. І, звісно, що в майбутньому це буде загрожувати нашим темпам економічного зростання, бо за оцінками уряду наступні 10 років нам не буде вистачати приблизно 4,5 мільйони робочих рук".
Що слід зробити, аби повернути людей, які виїхали за кордон
"Потрібно чітко розуміти, що перед нашим урядом, депутатами, Офісом президента, бізнесом та і перед суспільством постають три головні питання. Питання номер один — потрібно зробити максимум зусиль для того, аби українці, котрі знаходяться за кордоном, поверталися на Батьківщину. Друге питання — зробити все, щоб після війни зменшити обсяги трудової міграції, які, на жаль, в нас будуть збільшуватись. І третій момент, коли нам буде не вистачати робочих рук. Потрібно вже зараз замислюватись, в тому числі, про залучення іноземних як звичайних трудових мігрантів, так і талановитої молоді, котра зможе реалізовуватись в нашій країні. Це дуже серйозні питання і не потрібно відкладати їх на потім. Потрібно приступати до їх вирішення вже зараз, не чекаючи закінчення військових дій".
У Рівному попрощалися із добровольцями Володимиром Тарнавським та Станіславом Данильченком
У Рівному 4 листопада попрощалися із двома військовослужбовцями: 51-річним старшиною Володимиром Тарнавським та 52-річним солдатом Станіславом Данильченком.
Володимир Тарнавський
Як інформує у Facebook Рівненська міська рада, Володимир Тарнавський закінчив школу № 3, здобув фах лицювальника-мозаїчника у ПТУ №1. Працював за спеціальністю в різних містах України і за кордоном.
Побратим Юрій — сусід і друг Володимира Тарнавського з дитинства. Разом чоловіки пішли й воювати проти РФ.
51-річний старшина, водій гранатометного відділення загинув 12 жовтня під час виконання бойового завдання внаслідок штурмових дій противника на Донеччині.
"Володя був рідним братом моєї невістки. Сміливий, хороший, веселий. У 2022 році, коли почалося повномасштабне вторгнення він сам пішов у військкомат, щоб захищати Україну. Двічі йому відмовляли, втретє у червні 2022 року — таки пішов добровольцем, брав участь у бойових діях під Авдіївкою. З 12 жовтня він не виходив на зв'язок, потім свасі повідомили про загибель. У нього залишилися батьки й сестра", — розповіла Галина Тимощук.
Із Володимиром Транавським прощалися 3 листопада на майдані Незалежності.
Станіслав Данильченко
Станіслав Данильченко народився у Рівному, здобув фах зварювальника у ПТУ №1, займався підприємницькою діяльністю, потім працював водієм однієї з рівненських маршруток.
2 листопада 52-річний солдат Станіслав Данильченко помер у рівненському госпіталі.
"Пам'ятаємо його завжди усміхненим, життєрадісним, хорошим. Любив життя, людей. Війна забирає найкращих. Ми не одразу знали, що він пішов добровольцем. У нього за спиною його сім'я, родина, пішов нас захищати. зазначили родички Станіслава Любов і Олена.
Поховали Володимира Тарнавського і Станіслава Данильченка у Рівному на кладовищі Нове.
"Немає і не може бути важливіших справ, ніж війна": на фронті загинув пластун і журналіст з Рівного Тарас Давидюк
Про загибель Тараса Давидюка з позивним Старий повідомив у Facebook пластун Юрій Юзич:
"Останній раз ми бачились із Тарасом на Крайовому Пластовому З’їзді. Він, як зв’язковий куреня, був в складі делегації з Рівненщини. Приїхав – з фронту, у звільнення. Надзвичайно сумлінним був чоловіком. І дуже скромним. Багато років був донором крові — останній його пост на сторінці саме про потребу здачі крові. 29 вересня цього року заручився. Із київською пластункою з куреня "Ті, що греблі рвуть". І знову на фронт. Тиждень тому написав у себе на сторінці: «На сьогодні немає і не може бути важливіших справ, ніж війна. І це мають зрозуміти всі. І не лише зрозуміти, але й діяти відповідно»".
Тарас Давидюк у громадському русі — з 2002 року. Був членом "Молодого Руху", головою обласної організації і членом Центрального Проводу Молодіжний Націоналістичний Конгрес, очолював Рівненську обласну організацію "Активна молодь".
Політолог за освітою. Ще студентом, у 2005 році, був певний час членом місцевого осередку Пласту в Острозі. У 2012 році повернувся в організацію.
З початку російсько-української війни Тарас Давидюк долучився до добровольчого батальйону "Гарпун", де служило багато пластунів. Опісля продовжив службу в одному із окремих розвідувальних батальйонів ЗСУ. Додому повернувся лише весною 2019 року і став зв’язковим 33 куреню імені Уласа Самчука рівненського Пласту.
24 лютого 2022 року знову пішов на фронт, воював у підрозділі, разом із побратимами з "Гарпуна".
37-річний Тарас Давидюк загинув 3 листопада на околиці села Роботине Запорізької області.