Обладнання з Рівненської АЕС стане експонатами Національного музею "Чорнобиль"

Обладнання з Рівненської АЕС стане експонатами Національного музею "Чорнобиль"

Рівненська АЕС передала обладнання в музей "Чорнобиль"
. Фото: Facebook Рівненська АЕС

Виставку про ядерний тероризм РФ та експозицію з розвитку атомної енергетики в Україні готують в Національному музеї "Чорнобиль". Їх сформують на основі обладнання та устаткування з діючих АЕС, зокрема, й Рівненської.

Про це 26 жовтня інформує у Facebook РАЕС.

В Національний музей "Чорнобиль" у Києві рівненські атомники передали:

  • установку малого фону для вимірювання сумарної активності альфа та бета-випромінюючих нуклідів;
  • дозиметр-радіометр та портативний високочутливий дозиметр;
  • пульт обміру для виміру напруг, накопичених на "вимірювальних" конденсаторах дозиметрів;
  • тренажер системи управління машиною перевантажувальною.

Останній, зокрема використовували для навчання персоналу процесу з технології поводження зі свіжим та відпрацьованим ядерним паливом.

"Він дозволяв відпрацьовувати технологічні операції з поводження з ядерним паливом у робочій зоні перевантажувальної машини на енергоблоці-мільйоннику. Рівненські атомники провели монтаж цього тренажера у приміщенні музею. Обладнання дозиметричного контролю та навчальне устаткування Рівненської АЕС експонуватимуться у Національному музеї "Чорнобиль" у Києві", — йдеться у дописі Рівненської АЕС.

У повідомленні також зазначили, що інформаційні матеріали, обладнання та устаткування з діючих АЕС України передають для створення експозиції з розвитку атомної енергетики України та підготовки виставки про ядерний тероризм РФ у рамках співпраці Енергоатому з Національним музеєм "Чорнобиль".

"Мета такої співпраці полягає у спільних заходах та проєктах, що розповідають про досягнення атомної енергетики у забезпеченні безпечної експлуатації АЕС з урахуванням набутого досвіду", — додали в повідомленні.

Національний музей "Чорнобиль" для відвідувачів відкрили у 1992 році. Сучасна його експозиція оснащена аудіовізуальними й електронними інформаційно-довідковими технічними засобами, а фонд налічує понад сім тисяч експонатів.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок