Представництво Українського центру реабілітації рукокрилих у Рівному реабілітує травмованих кажанів. За рік 60 тварин повернули у природу. Три кажани, яких привезли з Харкова, перебувають на пожиттєвій реабілітації.
Про це Суспільному розповіла заступниця директора із зоологічної частини Рівненського зоопарку Ірина Оліферук.
Зі слів працівника по догляду і годівлі тварин зоопарку Андрія Зуба, кількість їжі, яку з'їдають кажани за одне приймання, залежить від ваги тварин:
"Харчуються різноманітними комахами, тарганами. Ми годуємо мошняком, зоофобусом. Ті, що знаходяться у нас на реабілітації, харчуються вже самі. Але інколи годуємо з рук, щоб подивитися, чи добре всі їдять. Кожного напоїти та обов'язково погодувати, потім відпустити чи покласти в сплячку".

Як зазначила Ірина Оліферук, трьох кажанів до Рівного привезли з Харкова понад рік тому. Вони травмовані, тому не можуть жити у дикій природі.
"На цей час у нас знаходиться на пожиттєвій реабілітації три хлопчики рудої вечірниці. Вони поступили з Харкова, з центру реабілітації, для того, щоб ми могли їх тут утримувати. Тварини, які заходяться на пожиттєвій реабілітації, не можуть бути випущені у природне середовище, оскільки вони травмовані або хворі. У наших проблеми з передніми кінцівками, з крилами, там немає пальців", — додала вона.

Зі слів заступниці директора, до зоопарку часто надходять дзвінки з проханням забрати ссавців з будинків, у які вони залетіли:
"Взагалі, є дуже багато міфів про кажанів. Що вони і кров п'ють, і у волосі плутаються, що вони небезпечні. Насправді це зовсім не так. Усі кажани, які мешкають на території України, є абсолютно безпечними для людей. Вони всі занесені до Червоної книги, тобто ці тварини є рідкісними та знаходяться під охороною. Тому нищити їх, викидати взимку на сніг, на мороз не можна".

Кажанам, які потрапляють на реабілітацію до зоопарку, обов'язково вимірюють розмір передпліччя, щоб встановити вид. Також тварин зважують.
Ірина Оліферук зазначила, що якщо кажан не добирає у вазі, то його відгодовують і відпоюють. Абсолютно здорових випускають на волю. За рік роботи представництва Українського центру реабілітації рукокрилих, 60 кажанів повернули у природу.
Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook