У Рівному 16 об'єктів цивільного захисту не мають балансоутримувача. Про це Суспільному розповів начальник Регіонального відділення фонду державного майна Кирило Бережний. У цьому переліку сховища та укриття, які зараз не підготовлені до тривалого перебування людей під час повітряних тривог. Серед них — сховище, розташоване за адресою Петра Могили, 28.
В інформаційному запиті до регіонального відділення Фонду держмайна Суспільне поцікавилось, хто приватизував будівлю, у якій знаходиться сховище, і чи зобов’язали нового власника взяти це приміщення на баланс без права власності.
Зі слів начальника Фонду Кирила Бережного, будівлю меблевої фабрики приватизували без сховища. Тому у 2022 році просили Рівнераду взяти його у комунальну власність:
"За законом захисні споруди, укриття не можуть бути приватизовані. Крапка. Підприємство приватизоване, передане в приватні руки, а сховище залишається за державою, в особі фонду державного майна і регіонального відділення. Відповідно до законодавства України ці захисні споруди мають передати органам місцевого самоврядування. Іншої норми немає, є тільки органи місцевого самоврядування. Тобто, якщо йдеться про мерію, то має бути передано у Рівненську міську раду".
Під час розмови із журналістами Суспільного Кирило Бережний отримав листа з прокуратури, у якому йдеться про початок слідства щодо "безхазяйних укриттів" у Рівному.
Посадовець пояснює, що Регіональне відділення фонду держмайна утримувати сховища не має можливості, це не передбачено чинним законодавством:
"Цим мають займатися органи місцевого самоврядування. Зараз прокуратура активно займається цим питанням. Так, у зв'язку зі змінними законодавства, ті договори, які в нас були, про утримання, зберігання і тому подібне, в судовому порядку розірвані і на початок війни цим об'єктом опікувався балансоутримувач. Фактично не балансоутримувач, а той, хто мав договір, але він розірваний у зв'язку зі зміною законодавства".
Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій Рівнеради Андрій Бернадський розповів, сховище зможуть взяти у комунальну власність, якщо будівля, у якій воно знаходиться, не має нового власника:
"Була меблева фабрика. Якщо вона не працює і якщо будь-яке майно не приватизовувалось, не продавалось, то, дійсно, ми будемо тоді це питання розглядати. І якщо вона банкрут, не працює і пройшла повний шлях ліквідації. Якщо ж вона у свій час розподілялась між акціонерами, я не знаю, які процеси там проходили, то в той момент, той орган управління, який керував цим процесом, повинен був визначати балансоутримувача. Це була його зона відповідальності".
6 липня на сесії Рівнеради проголосували за прийняття у комунальну власність трьох сховищ у Рівному, повідомив Андрій Бернадський:
"На Данила Галицького, 25, де Радіозавод, на Фабричній, 2 та Білій, 35. Ці сховища взяті на баланс міської ради і надалі буде розглядатись питання про їхнє утримання".
Як повідомила Суспільному виконувачка обов'язків речниці обласної прокуратури Наталія Нестор, за пів року прокуратура пред'явила до суду 25 позовів щодо укриттів в області. Десять з двадцяти занедбаних сховищ суди постановили привести в належний стан.
Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook