Посадовцю Рівнеради повідомили про підозру через неякісний жир для пунктів незламності

Посадовцю Рівнеради повідомили про підозру через неякісний жир для пунктів незламності

Офiцiйно
Жир
. Фото: Четверта влада

Правоохоронці повідомили про підозру керівнику департаменту Рівнеради, йому інкримінують службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки державним інтересам. Про це 25 липня повідомили у прокуратурі. Йдеться про закупівлю жиру для пунктів незламності на випадок блекауту, займався цим департамент економіки, який очолює Володимир Липко.

Дані слідства

За даними слідства, наприкінці 2022 року директор департаменту, під час створення місцевого матеріального резерву громади, уклав договір з приватним підприємцем на закупівлю 10 500 кг тваринних жирів. З бюджету за це заплатили понад 1,2 млн грн.

"Проте посадовець, діючи із злочинною недбалістю та всупереч інтересам служби, належним чином не організував прийом товару, не перевірив його кількість та якість. Правоохоронці під час досудового розслідування встановили, що департамент недоотримав майже 200 кг продукції, яку оплатив. Крім того, жири поставлені в пошкоджених упаковках, без маркування та з цвіллю на поверхні продукції", — розповіла речниця обласної прокуратури Оксана Жужельська.

За даними прокуратури, судова експертиза встановила, що ці жири не відповідають вимогам ДСТУ, "містять суттєве перевищення гранично допустимих рівнів свинцю, заліза та нікелю і є небезпечними для здоров’я людини".

"Наразі вирішується питання обрання підозрюваному запобіжного заходу та відсторонення його від займаної посади", — додала речниця.

Цю справу розслідує Нацполіція. Якщо провину посадовця доведуть, йому може загрожувати позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (4 250-12 750 грн).

Позиція посадовця

15 липня Суспільне, після інформації від правоохоронців, зателефонувало Володимирові Липку для отримання коментаря. Він зазначив, що зможе розмовляти завтра.

Напередодні у сюжеті журналістів ТСН Володимир Липко, коментуючи тему, сказав, що жир був якісним і він це перевіряв особисто:

"Зрозумійте, департамент економіки — це не департамент стратегічних розслідувань, ми не розслідуємо, що, звідки походить і де воно взялось. На запах він відповідав тому запаху, який мав би мати жир. Я сам людина з села".

Департамент подав аудиторам неправдиву інформацію

Як з'ясували раніше журналісти-розслідувачі агенції "Четверта влада", для Держаудитслужби департамент економічного розвитку спочатку дав документи, що виробником жиру є підприємець із Хмельниччини Анатолій Паляниця.

Однак згодом посадовці департаменту надали Держаудитслужбі інші дані – мовляв, виробниками купленого жиру є вінницьке ТОВ "Ларга-В" та червоноградське "Євро-комерс". Ці товариства начебто перетопили жир, отриманий від хмельницького підприємця, зазначають журналісти-розслідувачі Четвертої влади.

У Держаудитслужбі перевірили цю інформацію, розповідав керівник рівненського управління Анатолій Карп’юк:

"Підприємство у Червонограді працює, але таку продукцію не переробляє і від такого підприємця [жир] не приймало. Вінничани взагалі не працювали".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок