Перейти до основного змісту
Як на Рівненщині реабілітують бійців, які втратили зір

Як на Рівненщині реабілітують бійців, які втратили зір

Реабілітація для незрячих на Рівненщині
. Фото: громадська спілка "Сучасний погляд"

На Рівненщині працює реабілітаційно-відновлювальний табір "Життя після війни" для військових з втратою зору та членів їх сімей. Упродовж двох тижнів бійців навчають орієнтуватися та пересуватися у просторі, користуватися тростиною, GPS-навігатором, обслуговувати себе та виконувати побутову роботу. Як розповіла в етері Суспільне. Спротив керівниця проєкту Олеся Перепеченко, вони вже провели близько восьми таборів, залучивши понад 30 бійців.

Військові, які втратили зір, можуть пройти реабілітацію у селищі Олександрія на базі обласного центру комплексної реабілітації. Ініціатором табору є громадська спілка "Сучасний погляд". "Такі табори стали просто необхідними. На жаль, зараз дуже багато хлопців, які втрачають зір. Додатковою є проблема, що вони також втрачають і різні кінцівки. Ми максимально намагаємося зробити програму зручною для кожного ветерана використовуючи індивідуальний підхід. Ми спілкуємося дуже довгий час з ними, психологічно готуємо хлопців до реабілітації, до цієї поїздки, працюємо з членами родини. Ми вже провели близько восьми таборів, більше 30 хлопців були учасниками", — каже Олеся Перепеченко.

Реабілітація для незрячих
Фото: громадська спілка "Сучасний погляд"

Кількість занять

Пройти реабілітацію бійці можуть упродовж 14-18 днів, заняття тривають щодня по шість-вісім годин. Керівниця проєкту говорить, що цього недостатньо, щоб навчатися усіх навичок, які необхідні для людей з порушенням зору:

"Перша участь в такому таборі має на меті подальший розвиток, практичне виконання своїх навичок вдома. Максимально надаємо їм інформацію, практичні знання, які вони будуть використовувати у побуті. Через три-шість місяців ми знову беремо їх на повторну реабілітацію, вже додаючи нові навички. Коли до нас звернулися за допомогою — ми ведемо постійний соціальний супровід".

Центр реабілітації "Сучасний погляд"
Фото: громадська спілка "Сучасний погляд"

Чого навчають бійців

Упродовж реабілітації з бійцями працюють різні спеціалісти, зокрема:

  • психологи;
  • фізичні терапевти;
  • ерготерапевти;
  • тифлопедагоги;
  • реабілітологи;
  • масажисти;
  • юристи.

"Ми підлаштовуємося під запит ветерана. Наша команда складається на 30% з людей з порушенням зору. У нас працює військовий ментор. Ми залучаємо членів родини, щоб мами, дружини не думали: «Я рятую, я буду тебе няньчити все життя». Треба дати можливість стати йому самостійним та незалежним. Ми 100% допоможемо та дамо надію на те, що можна жити якісним, повноцінним життям", — каже координаторка проєкту.

Реабілітація для незрячих в Олександрії
Фото: громадська спілка "Сучасний погляд"

На заняттях учасників навчають:

  • орієнтуватися у просторі (вивчення тростини, орієнтування у приміщені та місті);
  • самостійності в побуті та соціумі (самообслуговування, приготування їжі, доглядання за речами);
  • користуватися гаджетами за допомогою програм екранного доступу.

"Ми у Рівному вже освоюємо транспорт, як заходити та виходити з нього. Додаткового ми вивчаємо роботу на сенсорних гаджетах за допомогою програм екранного доступу. У нас працює комп'ютерний клас. Хлопці приїхали зі своїми ноутбуками, встановили програми та працюють на них. Це програми фізичної терапії, лікувальна фізкультура, стретчинг, скандинавська хода, яка дуже адаптована для людей з порушення зору", — говорить Олеся Перепеченко.

Чоловік з порушенням зору навчається працювати з комп'ютером
Фото: громадська спілка "Сучасний погляд"

Реабілітація для незрячих
Фото: громадська спілка "Сучасний погляд"

Як стати учасником проєкту

Щоб стати учасником проєкту "Сучасний погляд", потрібно заповнити анкету або зателефонувати за номером — 066 443 4336. Участь у програмі реабілітації — безкоштовна.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції

На початок