"Українологія": стартував проєкт для підлітків про розвінчування міфів російської пропаганди

"Українологія": стартував проєкт для підлітків про розвінчування міфів російської пропаганди

Проєкт для підлітків Українологія
. Фото: Суспільне Рівне

В Україні стартував проєкт для підлітків про розвінчування міфів російської пропаганди під назвою "Українологія". Про це в етері Суспільне. Спротив розповіла голова громадської організації UMIND, яка реалізовує проєкт, Олена Левандовська. В Instagram та TikTok команда в інтерактивній формі розкриває базові відповіді на питання про Україну, її історію, традиції, культуру, а також події повномасштабного вторгнення.

Ідея створення

"Мета проєкту — працювати на випередження, даючи молодим людям знання, що не все те, що потрапляє в їхній інформаційний простір — правда, а що це може бути російською пропагандою.

Ми з колегами багато працюємо і створюємо проєкти саме для цієї цільової аудиторії та вже відчуваємо їхні потреби. Тим паче зараз, під час повномасштабної війни, ми відчули, що нашим підліткам потрібно ще більше того ґрунту, об який вони можуть обпертися, адже фейки ніхто не скасовував. Окрім того, читаючи різні дослідження, ми зрозуміли, що підлітки за кордоном спілкуються зі своїми однолітками з інших країн, хочуть розповісти про Україну, але інколи їм недостатньо інформації або ж вони мають якесь викривлене бачення.

Тому, щоб дати їм корисну інформацію, цікавий матеріал, ми пішли у ті соцмережі, де молоді найбільше. Тепер ми робимо короткі відео, картинки, reels".

Про що "Українологія"

"Ми опитували аудиторію, чого їм бракує, питались їхнього розуміння, звідки походить Україна, чому Росія нам нав'язує, що України як країни немає, що в цілому всі великі винаходи точно не належать нам, що культура є в наших сусідів, а в нас її немає, хоча насправді все навпаки. І цю загальну інформацію, яку вони вчать у школі, але, можливо, інколи їм було нецікаво, щось пропустили, ми намагаємося яскраво і коротко подати.

Наразі ми тільки напрацьовуємо нашу базу, достукуємось до аудиторії, але вже бачимо перший результат. Особливо це помітно у TikTok, після запуску відео там дуже легко потрапити в рекомендації, потрапити в стрічку до тих людей, які на тебе не підписані. Тож ми помічаємо, що поступово, чим більше ми видаємо контенту, тим більше ми отримуємо реакцій, коментарів.

Наприкінці липня у нас розпочнеться наступний етап — ми підключатимемо блогерів в Instagram, TikTok — перевірених, які несуть правильні меседжі, які мають проукраїнську позицію. Будемо співпрацювати з ними, вони розповідатимуть про наш проєкт, надіємось, що з кінця липня, у серпні більше аудиторії прийде. Зараз над цим активно працюємо".

Хто працює над створенням проєкту

"Найцікавіше, що проєкт реалізовує саме молода частина нашої команди — це дівчата, яким здебільшого 22-23 роки, а є ще 18-річні, які тільки закінчили перший курс і вже створюють ось ці коротенькі відео.

В організації ми щиро віримо, що проєкт мають реалізовувати люди близькі за віком, баченням, інтересами, аби достукатись до нашої цільової аудиторії, яким від 13 до 18 років. До речі, назву "Українологія" придумала наша креативна директорка Анастасія, якій 23 роки. Тому ми пишаємось тим, що можемо довірити цю справу нашій молоді, бо вони насправді дуже креативні і створюють фантастичні речі".

На яких платформах

"Наразі ми сфокусовані на Instagram та TikTok, бо там найбільше нашої цільової, але у наших мріях розширити цей проєкт. Ми дуже хочемо вийти у YouTube, тому що це ще одна платформа, де є наша цільова аудиторія. Але це вже буде, так би мовити, еволюційний крок, після того, як ми тут станемо на ноги, зачепимо нашу аудиторію. Тому що YouTube — це довше, важче, навіть фінансово створювати відео туди складніше.

Окрім того, на YouTube ми хочемо створити окремий проєкт, в якому залучатимемо для створення контенту блогерів, інфлюенсерів, відомих стендаперів, які є цікавими для нашої цільової аудиторії. У нас вже є попередні домовленості про певні програми, які ми там будемо робити".

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок