Справу про продаж гуманітарної допомоги, зброї та амуніції військовим правоохоронці перекваліфікували на більш сувору статтю: замість діяльності злочинної групи фігурантів судитимуть за діяльність злочинної організації. Як повідомили 5 липня у прокуратурі Рівненщини, така зміна дозволяє суду застосувати більш суворе покарання, тюремний термін збільшується майже удвічі. Йдеться про діяльність дев'ятьох фігурантів.
Учасників злочинної організації підозрюють:
- у незаконному продажі гуманітарної допомоги, у тому числі зброї й боєприпасів;
- у легалізації коштів, отриманих незаконним шляхом;
- у переправленні через державний кордон військовозобов’язаних.
За даними слідства, у злочинній організації діяла чітка ієрархія — був очільник, керівники окремих напрямів та рядові виконавці.
"Вони, представляючись членами громадської організації, отримували від міжнародних партнерів військову амуніцію як гуманітарну допомогу на потреби ЗСУ. Але замість того, аби передати її військовим – продавали. За встановленими фактами реалізували 202 бронежилети, 23 захисних шоломи, а також велику кількості зброї та боєприпасів. Загальна вартість проданої гуманітарки складає майже 8,5 млн грн", — повідомила речниця прокуратури Оксана Жужельська.
Злочинну діяльність організації припинили у серпні 2022 року. У підозрюваних вилучили товару ще на 2,5 млн грн, який ті не встигли продати.
За даними слідства, керівник організації за участі двох її учасників налагодив канал незаконного перетину державного кордону військовозобов'язаними. На усе вилучене майно суд наклав арешт. Четверо підозрюваних наразі перебувають у Рівненському слідчому ізоляторі, інші п’ятеро внесли заставу і вийшли з-під варти. Якщо раніше санкція статті передбачала від 5 до 7 років тюрми із конфіскацією майна, то після перекваліфікації йдеться про 5-12 років за ґратами із конфіскацією. Усім фігурантам повідомили про нові підозри.
Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook