Благодійна ініціатива "Врятуй красу", яка має на меті допомогти людям, чиї обличчя постраждали від бойових дій, понад рік продовжує роботу в Україні. На початку 2023 року стартував також проєкт з естетичної медицини "Неопалимі", метою якого є надання допомоги українцям із ушкодженнями шкіри, такими як опіки та рубці, які отримані внаслідок російської агресії. В етері Суспільне. Спротив фахівці розповіли, який ефект має проєкт.
Суть проєкту
Станом на середину літа 2023 року завдяки проєкту "Неопалимі" допомогли для близько десятка постраждалих, повідомив медичний координатор ініціативи "Врятуй красу" Євген Шагов:
"Це відновлення обличчя, відновлення тулуба, частіше за все — це поранення або вогнепальні, або від уламків скла. Це реконструкція обличчя, реконструкція стану тіла, які включають операційне втручання, пластичну хірургію, офтальмологічну корекцію, пізніше — естетичну корекцію. Завдяки естетичній медицині, корекції зовнішності, ми дбаємо ще й про емоційний стан людини, бо травма — це завжди комплексна проблема: одна історія — відображення у дзеркалі, а інша — це як людина переживає цю травму. Турбота про зовнішній і емоційний стан — це те, що дає постраждалим сьогодні наша благодійна ініціатива як допомога".
Як взяти участь
Євген Шагов каже, що благодійники проєкту повністю покривають всі витрати — від медичної допомоги до логістики й проживання. Для того, щоб взяти участь у проєкті, можна перейти на сайт ініціативи або в Instagram та заповнити коротку анкету.
Чи є протипоказання
Чоловік повідомив, що скористатися допомогою може будь-хто, але все ж є деякі протипокази.
"Інколи людина настільки знаходиться в емоційно-нестабільному стані, тоді операційне втручання неможливе до відновлення емоційного стану. Якщо це потребує психіатричної допомоги, то спочатку працюють наші колеги, а потім вже працюємо ми. Якщо людина отримала поранення під час військових дій, незалежно від того, чи це спочатку повномасштабної агресії, чи це питання, котре триває дев'ятий рік поспіль — ми допоможемо кожній людині", — зазначив благодійник.
Скільки пацієнтів проходить лікування
Директор національної програми зовнішньої реабілітації "Неопалимі" Максим Туркевич каже, що наразі в програмі лікуються приблизно 120 пацієнтів.
"Річна спроможність досягала десь тисячі й наша ціль на наступний рік, починаючи з 1 липня цього року по 1 липня 2024 — додаткових 840 пацієнтів. Хочемо закріпитися на цифрі 1 000 пацієнтів в рік і далі поступово нарощувати цю спроможність", — розповів очільник програми.
Співпраця з державою
Керівник проєкту повідомив, що ініціативу поширюють шляхом "сарафанного радіо", але також працюють з державними інституціями:
"Насамперед займаємося максимальним інформуванням лікарів, спеціалістів опікових центрів для того, щоб мати безпосередній доступ до пацієнтів, які мають пряму необхідність. Ми поглиблюємо співпрацю на всіх рівнях з МОЗ, з Міністерством у справах ветеранів, з офісом віцепрем'єрки з євроінтеграції, які займаються власне допомогою постраждалим. Будуємо співпрацю з Мінсоцполітики, МВС і зараз поступово виходимо на співпрацю з Міністерством оборони, тобто в нас є фундамент".
Максим Туркевич каже, що ці зв'язки необхідні для інформування постраждалих груп населення про цю програму.
"Зараз у нас тісна співпраця якраз Міністерством внутрішніх справ з інформування військовослужбовців Гвардії наступу й інших штурмових підрозділів. Ми там для себе визначили по військовому напрямку фундаментальні сегменти — це танкісти, сапери ДСНС й інші підрозділи, які займаються роботою із мінно-вибуховими речовинами. Оскільки ми працюємо перш за все з опіковими травмами"
Співпраця з клініками та бізнесом
Фінансування станом на зараз повністю приватне, поступово будують співпрацю з міжнародними донорами та не мають державного фінансування.
Наразі у благодійному проєкті беруть участь 25 клінік. Директор програми каже, що у найближчі тижні клінік має стати 31, оскільки ведуть перемовини з двома великими мережами.
"Могли б співпрацювати з більшою кількістю, але в нас достатньо чіткі критерії матеріально-технічних вимог до тих клінік, з якими співпрацюємо. Тобто кожна з тих клінік, з якими ми співпрацюємо, має повну карту і повне меню тих послуг, які ми хочемо надавати кінцевому бенефіціару".
"Неопалимі" займаються опіковими, рубцевими та осколковими травмами. До благодійників можуть звертатися як цивільні, так і військові.
Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook