Чому на Рівненщині у травні було мало хрущів. Пояснює центр контролю хвороб

Чому на Рівненщині у травні було мало хрущів. Пояснює центр контролю хвороб

Чому на Рівненщині у травні було мало хрущів. Пояснює центр контролю хвороб
. Фото: Суспільне

На Рівненщині у травні 2023 року була мала кількість хрущів, на це звернули увагу в обласному центрі контролю і профілактики хвороб. У дописі на Facebook 30 травня це пояснили особливостями життєвого циклу комах. Також розповіли, чи безпечні вони для людей і чим корисні для природи.

Майже усе життя, яке триває 3-5 років, хрущі проводять у ґрунті на стадії личинки. У такому вигляді вони часто трапляються в землі під час городніх робіт.

Хрущі
Фото: Суспільне

На поверхні ґрунту жуки проживають орієнтовно 30-40 днів і в цей час вони розмножуються.

"Саме тому рік від року чисельність хрущів відрізняється, трапляється рік справжнього нашестя, після котрого йде досить помітне їх зменшення, це звичайне явище у природі, яке зветься популяційна хвиля. Навіть коли для хрущів настають насправді важкі часи, наприклад, внаслідок посухи, коли личинки не можуть повноцінно жити через надто твердий ґрунт, а самички не здатні заритись на необхідну для кладки яєць глибину, у сприятливі роки їх чисельність досить швидко збільшується", — йдеться в повідомленні обласного центру контролю і профілактики хвороб.

Хрущі
Фото: Суспільне

Також в дописі розповіли факт про польоти цих комах.

"Відповідно до законів аеродинаміки, вони не повинні літати, оскільки їх крила розвинені недостатньо, аби підіймати вагу комахи у повітря. Однак, хрущі ні про що не здогадуються і спокійно собі літають, розвиваючи швидкість до 11 км за годину, долаючи у день до 20 км, а, при потребі, вони здатні підійматись на висоту до 100 м. А ще у польоті хруща неможливо відвернути його від наміченої цілі: якщо йому потрібно кудись долетіти, його не може збити з пантелику ні фізична, ні хімічна дезорієнтація, ні перенесення в інше місце. Вони кумедно та жорстко приземляються, міцний хітиновий покрив їх захищає та не дає розбитись", — зазначили в дописі.

Хрущі
Фото: Суспільне

За інформацією обласного центру контролю і профілактики хвороб, хрущі не кусаються, не виділяють отруйних речовин і епідеміологічно абсолютно безпечні. При цьому ними харчуються птахи, комахоїдні ссавці, земноводні. А також хрущі запилюють рослини під час цвітіння.

Водночас вони можуть зашкодити саду, особливо коли їх багато. Жуки об'їдають молоді пагони, листя та квіти плодових дерев. Личинки хруща псують коріння городини й можуть знищити врожай.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок